Światowy Dzień Ziemi

Ponad połowa wszystkich wyprodukowanych artykułów z plastiku jest przeznaczona do jednorazowego użytku. Na całym świecie, co minutę kupuje się milion butelek z tworzyw sztucznych, z czego tylko niewielki odsetek trafia do ponownego przetworzenia.

22 kwietnia dzieci z klas I – III brały udział w Światowym Dniu Ziemi, który w tym roku obchodzony był pod hasłem „Planeta kontra tworzywa sztuczne”.

Dzieci potrafią poradzić sobie z segregowaniem śmieci dlatego w tym dniu przyjęłyśmy nasze hasło szkolne „Drugie życie zakrętki” . Każdy uczeń miał dzisiaj ponad 30 umytych zakrętek, w klasach nauczyciele pokazali różne zabawy i gry,  które można zastosować w domu lub na podwórku.

Zakrętki wykorzystane były również w zajęciach matematycznych w tabliczce mnożenie, dodawaniu i odejmowaniu  i w ćwiczeniach z  wagą szalkową. Podczas przerw dzieci układały na podłodze duży napis z zakrętek „ DZIEŃ ZIEMI”. Po zakończeniu zabaw każda klasa wrzuciła wszystkie zakrętki do „ NAKRĘTKOWEGO SERCA ” pomagając tym potrzebującym.

Na podsumowanie dnia wszyscy wykonali prace plastyczną kolorując lub wyklejając gotową ilustracje dotycząca ochrony naszej planety. Najładniejsze prace zostały wyeksponowane na gazetce szkolnej.

Maria Suda