SUKCES UCZENNICY ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W BROJCACH

Dnia 13. 05. 2016 roku w Szczecinie ogłoszono  wyniki diecezjalnego konkursu plastycznego „Orędzie z Fatimy”. Uczennica Szkoły Podstawowej w Brojcach Oliwia Zapaśnik z klasy II „b” zajęła pierwsze miejsce w tym konkursie.

Konkurs był organizowany po raz trzeci na terenie Diecezji Szczecińsko – Kamieńskiej. Patronat nad konkursem objął ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga oraz kustosze seminariów w Szczecinie ks. prałat  Henryk Silko oraz ksiądz kanonik Marek Maciążek. Celem konkursu było  poznanie przez uczestników orędzia Matki Bożej z Fatimy, historii objawień, roli Anioła jak i błogosławionych dzieci: Franciszka i Hiacynty oraz osoby siostry Łucji. Następnie uczestnicy wykonywali pracę plastyczną dowolną techniką.

Ze Szkoły Podstawowej w Brojcach na konkurs wysłano 8 prac. Opiekunem konkursu była p. Justyna Wośko – Kawka.

Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie dziękujemy, Oliwii gratulujemy sukcesu.

Wręczenie nagród nastąpi w Szczecinie w Wyższym Seminarium Duchownym.

Justyna Wośko – Kawka