„Baśnie Braci Grimm”

Uczniowie klas 0 – III 22.03.2017 roku uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym w Gryficach w Domu Kultury w spektaklu pt: „Baśnie Braci Grimm”. Spektakl przedstawili aktorzy z Teatru Współczesnego w Krakowie. Baśnie naszego dzieciństwa to najpiękniejsze opowieści, które pamiętamy do dziś. Takie też są Baśnie braci Grimm, wybrane specjalnie dla naszych najmłodszych, bogate w cudowne zdarzenia i fantastyczne postaci. Oparte na folklorze opowiadania, kryły w sobie wiele mądrości ludowych, często osnutych na pradawnych podaniach i legendach. Pozbawione okrucieństwa historie ukazywały zwycięstwo miłości, sprawiedliwości i dobra, prowadziły dzieci przez pełne morału wędrówki po magicznej krainie wyobraźni. Podróżować z nami mogli najsłynniejsi bohaterowie, z którymi nie straszne były żadne przygody! Dzielni Jaś i Małgosia zmierzyli się ze sztuczkami przebiegłej wiedźmy, Czerwony Kapturek spróbował przechytrzyć złego wilka, a królewna Śnieżka poznała wielu nowych przyjaciół. Wystarczyło tylko odrobinę fantazjiby w baśniowej krainie mógł być każdy! Spektakl kształtował postawy moralne, dzięki czemu dzieci uczyły się rozgraniczać dobro od zła, a także przyswajali pozytywne wzorce postępowania. Ruchoma i kolorowa scenografia rozwijała w łatwy i pełen radości sposób dziecięcą wyobraźnię. Przedstawienie udźwiękowione było autorskimi piosenkami, które pobudzały umysł dziecka do aktywnego działania, ale też sprzyjały rozwojowi muzycznemu najmłodszych. Aktorzy używali masek scenicznych, co pozwalało dzieciom oswoić się z różnymi formami teatru. Spektakl wzbogacał efekty specjalne dla zbudowania magicznej baśniowej atmosfery.

Małgorzata Kozłowska

Justyna Wośko - Kawka