Konkurs „Zostań mistrzem pięknego czytania”

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Brojcach 07.02.2018 roku wzięli udział w konkursie : „Zostań mistrzem pięknego czytania”. Konkurs „Zostań mistrzem pięknego czytania” miał na celu rozbudzenie kultury czytelniczej , podniesienie poziomu czytelnictwa, kształcenia umiejętności pięknego czytania na głos i rozumienie czytanego tekstu, wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzenia wolnego czasu, wzbogacenie słownictwa uczniów, uwrażliwienia na piękno literatur y. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: uczniowie klas I – III i uczniowie klas IV – VII. Konkurs przeprowadzony był w dwóch etapach: etap I klasowy: uczeń wybierał samodzielnie  tekst i przygotowywał się do czytania. Uczeń czytał tekst na głos na forum klasy i nauczyciel – wychowawca, polonista oceniał głośne czytanie a następnie wybierał trzy osoby do II etapu. II etap oceniało jury w składzie: p. Dorota Kossowska, p. Małgorzata Gałczyńska , p. Zbigniew Zaborowski, p. Jarosław Miszel. Jury wysłuchiwało tekstu czytanego na głos biorąc pod uwagę płynność, wyrazistość, intonację, poprawność czytanego tekstu. W wyniku przesłuchań jury wybrało zwycięzców:

Klasa I Wyróżnienia: Lena Chojęta, Adrian Kopeć, Michalina Kowalczyk, Maja Kuczkowska, Miłosz Łoziński, Alan Musialik, Gabriela Ragus, Michał Zakrzewski.

Klasa II Adam Piszcz

Klasa III „a” Wiktoria Wójtowicz

Klasa III „b” Natalia Kaczmarczyk

Klasa IV „a” Martyna Subotowicz

Klasa IV „b” Adam Wołczak

Klasa V Julia Sikorska

Klasa VI „a” Maja Dziemidok

Klasa VII Nikola Piskorz

Zwycięzcy otrzymali dyplom, nagrodę książkową, oraz długopis z grawerem „Zostań mistrzem pięknego czytania” .

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Organizatorami konkursu były: p. Iwona Prus ip. Justyna Wośko -Dziamska

Justyna Wośko – Dziamska