Dzień Myśli Braterskiej 2018

Dnia 22 lutego każdego roku obchodzone są urodziny założyciela skautingu                                 Sir. Roberta Baden-Powella. Dzień ten służy środowisku do umacniania więzów przyjaźni, jedności i ogólnie pojętego braterstwa, ale także do niesienia tych wartości poza własne grono.  Zarówno na świecie i w Polsce, tak i w naszej drużynie, to święto nie może obejść się bez upamiętnienia. A co my przewidzieliśmy w tym roku?

Dnia 24 lutego 2018r. w sobotę odbyła się niezwykła zbiórka. Harcerze i zuchy wyruszyli tropem Naczelnego Skauta Świata. Musieli wykonać pięć zadań, podczas których dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o DMB i skautingu. Po wykonanie każdego z zadań każda grupa dostawała część zdjęcia, które po ułożeniu tworzyły portret Roberta Baden – Powella.

W międzyczasie uczciliśmy to święto OGROMNYM tortem wykonanym przez byłą harcerkę Panią Annę Ciach. Dziękujemy P-Y-S-Z-N-Y…

Celem zbiórki było zapoznanie zuchów i harcerzy z najważniejszymi wydarzeniami z życia Roberta Baden Powella,  z tradycją Dnia Myśli Braterskiej, wprowadzenie pojęć: scouting, system małych grup.

Wydarzenie to zostało podsumowane podczas świeczowiska z gawędą dh Jakuba Pudo.

"Uśmiechać się w czasie pogody potrafi każdy łobuz, uśmiechać się w czasie deszczu tylko prawdziwy skaut" - tak mówił gen. Robert Baden-Powell. Z okazji Dnia Myśli Harcerskiej życzę właśnie tej pogody ducha, która pozwala przezwyciężyć każdą przeszkodę stawianą przez życie na naszej wąskiej, krętej i wyboistej harcerskiej ścieżce.

Z harcerskim pozdrowieniem dh Joanna Zarzycka

CZUWAJ!!