Eliminacje powiatowe OTWP "Młodzież Zapobiega Pożarom" w Brojcach

21 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej w Brojcach uczniowie szkół z terenu powiatu gryfickiego sprawdzili swoją wiedzę w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Była to okazja do popularyzacji wśród młodzieży postaw społecznych i zachęcenia jej do zainteresowania się sprawami ochrony przeciwpożarowej i bezpieczeństwa, tj.
popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, poszerzanie wiedzy na temat historii i tradycji ruchu strażackiego. Uczestnicy, którzy wcześniej przeszli eliminacje gminne, podzieleni zostali na 3 kategorie wiekowe: szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne. Turniej składał się z testu pisemnego oraz finału ustnego. Wyniki końcowe eliminacji powiatowych w  I grupie wiekowej – szkoły podstawowe, były dla naszych uczniów dużym osiągnięciem, ponieważ Danuta Czarniak zajęła IV miejsca, a Tomasz Jarczak V miejsce – GRATULUJEMY  i życzymy dalszych sukcesów. Nagrodami dla pierwszych  pięciu miejsc w każdej grupie wiekowej były m. in.: głośnik, słuchawki bezprzewodowe, kamerka, dysk zewnetrzny, power bank. Główne nagrody ufundowały Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie oraz Starostwo Powiatowe w Gryficach. Dodatkową nagrodę, dla najmłodszego uczestnika turnieju - ucz. kl. IV naszej szkoły Tomasza Jarczaka ufundował i wręczył komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach st. kpt. Andrzej Gołdyn.

Zwycięzcy eliminacji powiatowych (laureaci - z pierwszych miejsc z każdej grupy wiekowej) będą reprezentować nasz powiat w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 28 kwietnia bieżącego roku w Płotach. Reprezentantom naszego powiatu życzymy sukcesu.

Turniej przeprowadziła Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach oraz Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Gryficach, Gmina Brojce, konkursu: bryg. Roman Pikulski, mł.asp. Norbert Rucki, komendant miejski gminny Ryszard Bajkowski, kpt. Artur Roginski, kpt. Edyta Gawlik.

Joanna Zarzycka