W krainie teatru

Drugi dzień obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom upływał pod hasłem „W krainie teatru”. Dzieci z klas 0 –III zgromadzone na holu szkolnym mogły obejrzeć trzy przedstawienia:

- „Przygody kotka Kocusia” w wykonaniu naszych najmłodszych przedszkolaków z grupy 0 b (dzieci przygotowała pani Joanna Grabowska i pani Ilona Fudała – Kubczyk)

- „O żabkach w czerwonych czapkach” w wykonaniu dzieci z 0 a (przygotowanie pani Halina Goszczyńska)

oraz przedstawienie kukiełkowe „O wilku i siedmiu koźlątkach” przygotowane w ramach projektu „Wznosimy na wyżyny – Brojce” przez panią Justynę Wośko – Dziamską z uczniami klasy IV b.

Wszystkie przedstawienia bardzo podobały się zgromadzonej publiczności. Zachwycała przede wszystkim wspaniała scenografia, oryginalne stroje aktorów, samodzielnie wykonane kukiełki no i przede wszystkim gra aktorów, szczególnie tych najmłodszych.

Przedstawienie przygotowane w ramach projektu przypomniało dzieciom, jak należy zachować się podczas nieobecności rodziców, gdy  ktoś zadzwoni do drzwi i dlaczego nie należy otwierać drzwi nieznajomym osobom.

Tematyka przedstawień oglądanych w Tygodniu Czytania znakomicie wplotła się w tematykę pogadanek o bezpieczeństwie podczas wakacji przeprowadzanych w czerwcu przez wychowawców.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z przedstawień.

Kozłowska Małgorzata