BEZPIECZNE WAKACJE 2018

Dnia 15 czerwca 2018 pani mł. asp. Agnieszka Podgórska, pracownik policji z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii WPiRD z KPP w Gryficach oraz pani Agnieszka Hamulczyk z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Gryficach już po raz kolejny spotkały się z uczniami Szkoły Podstawowej w Brojcach i Filii w Dargosławiu. Już za tydzień dzieci rozpoczną upragnione wakacje, dlatego przewodnim poruszonym tematem było szeroko rozumiane bezpieczeństwo.

Podczas spotkań poruszane były tematy dotyczące bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku, które miały na celu kształtować prawidłowe i bezpieczne postawy wśród dzieci. Młodzi ludzie byli  w sposób szczególny ostrzegani o zagrożeniach dla zdrowia i życia, jakie niosą za sobą zażywane "dopalacze”. Pani Agnieszka Hamulczyk przybliżyła młodzieży problem uzależnień od środków zastępczych tzw. „dopalaczy”, które są dużym zagrożeniem. Spotkania profilaktyczne miały na celu zwiększenie i umocnienie wiedzy o szkodliwościach substancji psychoaktywnych. Uczniowie zostali uświadomieni, że bardzo częste sięganie po dopalacze lub inne środki odurzające może doprowadzić do przekreślenia ich marzeń i życiowych planów.

Funkcjonariusz przypomniał m.in. zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach, podkreślając wpływ elementów odblaskowych na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.  Przypominał, jak należy się zachować podczas kontaktu dziecka z osobami obcymi. Zostały omówione zasady bezpieczeństwa w trakcie wakacyjnych zabaw, zarówno w domu, jak również poza nim. Jednocześnie uczył dzieci i młodzież zasad bezpieczeństwa podczas kąpieli w akwenach wodnych. Funkcjonariusz uczył dzieci, jak przyjąć bezpieczną postawę podczas kontaktu z agresywnym psem.

Joanna Zarzycka