SZKOŁA PODSTAWOWA W BROJCACH OTRZYMAŁA WYRÓŻNIENIE ZA UDZIAŁ W PROGRAMIE "BEZPIECZNA SZKOŁA"

18 czerwca 2018r Szkoła Podstawowa w Brojcach otrzymała wyróżnienie za udział w programie profilaktycznym pn. "BEZPIECZNA SZKOŁA" realizowanego przez Policję w naszym województwie. Komendant Powiatowy Policji w Gryficach insp. mgr Krzysztof Boguszewicz  uroczyście uhonorował placówki oświatowe, które w bieżącym roku szkolnym 2017/2018 zrealizowały najciekawsze pomysły profilaktyczne w obszarze działań prewencyjnych.

Szkoły, które przystąpiły do Programu „Bezpieczna Szkoła” prowadziły w ciągu roku  szkolnego cykl zajęć wg stworzonego przez siebie pomysłu i konspektu.

Głównym celem Programu "Bezpieczna Szkoła" jest stała diagnoza zagrożeń pojawiających się wśród dzieci i młodzieży i inspirowanie osób i instytucji zajmujących się wychowaniem młodych ludzi do nowatorskich działań profilaktycznych, ograniczenie demoralizacji wśród osób małoletnich oraz pomoc w realizacji działań związanych z bezpieczeństwem na terenie placówek oświatowych województwa zachodniopomorskiego poprzez wyróżnienie innowacyjnych inicjatyw profilaktycznych oraz promowanie bezpieczeństwa w szkołach i placówkach oświatowych.