Harmonogram dnia matematyki w dniu 13 marca 2020 r.

Plan działań na Dzień Matematyki

w klasach IV-VIII

13.03.20r. piątek

Lekcje: 3,4,5,6,7 według planu

1 i 2 lekcja –konkursy klasowe pod opieką nauczycieli przedmiotów

Na apelu przed 1. lekcją każda klasa otrzymuje pakiet zawierający zadania do wykonania, wraz z instrukcjami:

1) krzyżówkę, 2) sudoku, 3) tangram, 4) origami, 5) układanie wyrazów związanych ze szkołą i pojęć matematycznych zawierających cząstkę pi , 6) układanie hasła na Dzień Matematyki, 7) plakat-plansza matematyczna.

Klasa dzieli się na grupy wykonujące dane zadania.

Zadania będą oceniane od 0 do 6 punktów.

Po 2. lekcji pakiety rozwiązanych zadań (w tym bryłę origami, hasło, plakat -wszystkie podpisane) gospodarze klas przynoszą do pokoju nauczycielskiego.

W czasie przerw - konkurs zadaniowy

Podczas przerw uczniowie (za pomocą skanera kodów QR) odczytują i rozwiązują jak najwięcej spośród 20 zadań. Trzeba mieć ze sobą telefon z aplikacją, kartkę i długopis.

Następnie uczniowie przekazują rozwiązania (podpisane) do pokoju nauczycielskiego.

4 lekcja- indywidualny konkurs matematyczny: zadania zamknięte (10 zadań)

-biorą w nim udział wyznaczone trójki uczniów z poszczególnych klas i rozwiązują zadania indywidualnie. Uczeń biorący udział w konkursie może otrzymać od 0 do 6 punktów (dla siebie i dla swojej klasy).

5 lekcja- klasowy konkurs matematyczny: zadania otwarte (5 zadań)

-biorą w nim udział wyznaczone trójki uczniów z poszczególnych klas i rozwiązują zadania w grupach. Trójki uczniów, biorące udział w konkursie, mogą otrzymać od 0 do 6 punktów (dla swojej klasy).

Wyniki wszystkich konkursów liczą się do punktacji klasowej.

Do punktacji indywidualnej liczy się konkurs zadaniowy i konkurs z zadaniami zamkniętymi.

Prace i zadania ocenia Komisja.

Ogłoszenie wyników konkursów klasowych i indywidualnych –najpóźniej 27.03.20r.

Każda klasa przynosi materiały: arkusze, mazaki (ewentualnie inne materiały) na hasło i plakat.

Uczniowie mają ze sobą telefony z aplikacją skanera kodów QR (można pobrać bezpłatnie ze Sklepu Play).

Organizator: Agnieszka Radoń