Szkoła Podstawowa w Brojcach

Szkoła Podstawowa w Brojcach

72-304 Brojce ul. Długa 19

 

tel. 91 386 11 16

 

email: sp.brojce@brojce.net.pl

 

ePUAP: /SPBrojce/SkrytkaESP

 

https://www.facebook.com/SU-Brojce-106630704405580

 

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1092930
  • Do końca roku: 225 dni
  • Do wakacji: 32 dni

Informacja dla rodziców.

Drodzy Rodzice, Opiekunowie, Kochani Uczniowie, Nauczyciele!

Dziękujemy za dotychczasową współpracę. Każdy z Państwa wspierał dziecko najlepiej jak można w tym trudnym czasie. Moim zdaniem zdaliście ten egzamin na najwyższą ocenę! Nauczyliśmy się wykorzystywać dziennik elektroniczny oraz inne media. Przed Nami kolejne wyzwania. Od dnia 25 marca w związku z rozporządzeniem MEN, w szkole będzie realizowane kształcenie na odległość poprzez dziennik elektroniczny. Oznacza to, że pracujemy zgodnie z planem. Na naszej stronie internetowej w zakładce „Harmonogram bezpośredniej komunikacji z uczniami (wymiana materiałów)” znajduje się informacja w jakich godzinach w poszczególnych klasach nauczyciele będą do dyspozycji Państwa i dzieci oraz bedziemy  zamieszczać materiały, propozycje i wskazywać źródła ciekawych informacji. W harmonogramie wskazano także terminy konsultacji indywidualnej. Zajęcia rozpoczynamy od godz. 9.00.

W związku z realizacją nauczania zdalnego:

  1. Realizując obowiązujące przepisy MEN dotyczące nauczania zdalnego informujemy Państwa, że wychowawcy wszystkich grup przedszkolnych będą przekazywać Państwu propozycje zabaw do przeprowadzania z dziećmi w domu. Będą one przekazywane za pomocą dziennika elektronicznego lub innego internetowego komunikatora. Propozycje zabaw możecie Państwo wykorzystywać w dowolnym, dogodnym dla Was terminie. Z góry dziękujemy wszystkim Rodzicom za  pracę z dziećmi. 
  2. W kształceniu na odległość realizujemy wszystkie zajęcia obowiązkowe.
  3. Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej zaproponują materiały do pracy w domu, wskażą ciekawe źródła wiedzy i zabawy, będą służyli wparciem i radą. Nauczyciele klas 4-8 dostosują materiał do możliwości uczniów, będą ich wspierali i przesyłali materiały, instrukcje, itp. poprzez e-dziennik lub poprzez inne media.
  4. Będziemy się starać, aby zdalna praca w ciągu tygodnia była równomiernie rozłożona i dostosowana do możliwości uczniów.
  5. W przypadku pojawienia się problemów prosimy o kontakt w celu ich jak najszybszego rozwiązania.
  6. Rozporządzenie daje podstawy prawne do oceniania uczniów za wykonane prace, polecenia, działania. Będziemy oceniać nie tylko konkretne efekty pracy, ale także zaangażowanie i aktywność uczniów. Oceny będą widoczne w e-dzienniku, tak jak dotychczas.
  7. Część zadań będzie wymagała wykorzystania zasobów online, a inne będą skierowane na pracę z podręcznikiem. Zależy nam na tym, aby uczniowie nie spędzali zbyt wiele czasu przed monitorem.
  8. W przypadku braku możliwości korzystania przez ucznia z zasobów online, proszę powiadomić wychowawcę, zaproponujemy rozwiązanie alternatywne.
  9. Uczniowie mogą przesyłać drogą elektroniczną  prace domowe (w postaci skanów, zdjęć lub plików), a jeśli nie będą mieć możliwości skorzystania z Internetu to również telefonicznie. Nauczyciele będą konsultować ze sobą ilości wprowadzanego materiału, ilości zadań domowych oraz ich stopnia skomplikowania oraz czasochłonności. 
  10. Wychowawca klasy w porozumieniu z rodzicami będzie mógł ustalić inne możliwe formy pracy zdalnej z każdym uczniem – informacje te przekaże wszystkim nauczycielom prowadzącym zajęcia w danej klasie.
  11. Nauczyciele świetlicy, bibliotekarz, logopeda, nauczyciele innych zajęć będą przygotowywali ciekawe informacje, materiały, propozycje gier, zabaw itp. Zapraszamy do korzystania z tych zasobów, które zostaną przesyłane poprzez e-dziennik lub zamieszczane na stronie internetowej szkoły.
  12. 12.  Kadra kierownicza, pedagog szkolny będą służyć pomocą codziennie w godz. 9.00 do godz. 13.00 pod nr telefonu 783 040 196 oraz e-mail sekretariat.brojce@wp.pl.

Nauczanie zdalne w takim wymiarze jest nowością nie tylko dla Państwa, ale także dla nas nauczycieli. Mamy świadomość, że na początku taka forma funkcjonowania nie będzie łatwa, będzie wiele niedogodności, mogą pojawić się problemy z organizacją czasu, problemy techniczne z korzystaniem ze wskazanych stron. Dziękujemy za wszystkie wiadomości i uwagi związane z prowadzeniem tej formy nauczania. Będziemy modyfikować nasze działania, jeśli zajdzie taka potrzeba. Wierzę, że damy radę!

Przedstawiam Państwu materiał opracowany w oparciu o materiały MEN. Nauczanie zdalne będzie prowadzone w oparciu o:

  • materiały edukacyjne na sprawdzonych portalach edukacyjnych i stronach internetowych wybranych instytucji kultury i urzędów,
  • zintegrowaną platformę edukacyjną https://e-podreczniki.pl/,
  • dzienniki elektroniczne,
  • komunikację poprzez pocztę elektroniczną,
  • media społecznościowe, komunikatory, programy do telekonferencji przy zachowaniu bezpiecznych warunków korzystania z Internetu,
  • lekcje on-line,
  • programy telewizji publicznej i audycje radiowe,
  • zamieszczanie informacji i materiałów edukacyjnych na stronie internetowej szkoły,
  • podręczniki, ćwiczenia, karty pracy, które uczeń już posiada,
  • kontakt telefoniczny z nauczycielem,
  • jeśli będzie to konieczne, wydrukowanie przez szkołę materiałów dla uczniów  i przekazanie ich w ustalonej formie,
  • inne sposoby wskazane przez dyrektora szkoły w porozumieniu z nauczycielami i przy wsparciu organu prowadzącego.

Rodziców bardzo prosimy:

  • Zachęcanie  dzieci do systematycznej, samodzielnej pracy.
  • Czasu spędzonego przy komputerze nie należy niepotrzebnie przedłużać. Przerwy, nawet krótkie są obowiązkowe!
  • Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w pracy z komputerem i w Internecie.
  • Wygospodarowanie  czasu na efektywną naukę i na odpoczynek.
  • Pozostawanie w kontakcie z wychowawcą i nauczycielami: udostępnienie numeru telefonu, adresu e-mailowy, korzystania regularnie z dziennika elektronicznego, odwiedzania strony internetowej szkoły.
  • Pamiętajmy, że dziecko ma prawo być zmęczone, odmówić wykonania danego zadania.
    Zapytajmy wtedy: A na co masz ochotę? Co chcesz teraz robić? Pozwólmy wybierać.
    Dziecko świetnie rozwija się, nawet wtedy, gdy z klocków buduje cały dzień. Zachęcajmy do sprzątania, włączania się w  prace domowe, zabaw.

Drodzy Nauczyciele! Bardzo dziękuję za intuicyjne zrozumienie powagi sytuacji, za zaangażowanie własne i własnych środków,  wsparcie wychowanków i ich Rodziców. Za to, co najważniejsze, że poczuwacie się do obowiązku wsparcia dzieci, gdy muszą sprostać wyzwaniom ponad swój wiek, a ich rodzice żyją w obawie o ich bezpieczeństwo. Mamy niepowtarzalną okazję nauczenia się czegoś razem, szkoda tylko, że w tak trudnych okolicznościach. Praca edukacyjna przyjęła nie stosowaną dotychczas formę. Rodziców raz jeszcze  proszę o zaufanie i pomoc w tej pracy. Wybaczcie nam potknięcia. Musimy uczyć się szybko, a wtedy łatwo o błędy. Wiemy, że powierzacie nam przyszłość najważniejszych dla Was osób – Waszych dzieci.

Kończąc zacytuję bardzo mądre słowa Zyty Czechowskiej „Nie róbmy zbiorowego festiwalu edukacyjnych narzędzi multimedialnych i zadań domowych, którymi zasypiemy nie tylko uczniów, ale i ich rodziców. Zatrzymajmy się na chwilę i zastanówmy, gdzie w tym wszystkim jest nasz uczeń, dziecko, które potrzebuje wsparcia, zrozumienia, i tego, by na nowo poukładać sobie świat.”

Życzę wszystkim zdrowia i wytrwałości

                                                                                         Janina Perzanowska