Pompujemy dla FRANKA

POMPUJEMY DLA FRANKA

Szkoła Podstawowa w Brojcach oraz ZEAS włączyli się w akcję charytatywną na rzecz małego Franka Kępy ze Szczecina, który zmaga się ze śmiertelną chorobą - SMA1 - rdzeniowy zanik mięśni. Franek ma 11 miesięcy i bardzo mało czasu żeby uzbierać bardzo dużą kwotę pieniędzy – prawie 10 milionów złotych. Tyle kosztuje terapia genowa, która jest szansą na sprawność i samodzielność chłopca. Franio jest malutki, ale ma ogromne wsparcie w ludziach dobrej woli. Z takim wsparciem musi się udać!!! Szkoła Podstawowa w Brojcach została nominowana (DZIĘKUJEMY) do podjęcia wyzwania przez Kobiecą Drużynę Pożarniczą OSP z Kiełpina. W dniu dzisiejszym, z wielką radością i zaangażowaniem, podjęliśmy wyzwanie. Jego zasada była bardzo prosta: do zrobienia było 10 pompek lub przysiadów oraz wpłata na konto Frania. My do zadania nominowaliśmy:

- Radę Rodziców wraz z Rodzicami Szkoły Podstawowej w Brojcach

- 5 Brojecką Drużynę Harcerską "Żółto-Zieloni"

- Stowarzyszenie Historyczne Pamięć i Tożsamość w Brojcach

Filmik na: https://www.facebook.com/KalinaKissen/posts/1135729580122345?comment_id=1135733946788575&notif_id=1592853997058016&notif_t=feed_comment

Nasza wpłata już powędrowała do Fundacji Siepomaga, która jest organizatorem zbiórki.

Ale to nie koniec. Włączamy się w koleją akcję na rzecz Wojownika ze Szczecina – „Grosz dla Franka”. Uczniowie i pracownicy naszej szkoły zbierali w ciągu roku drobne pieniążki na coroczną akcję „Góra grosza”. Niestety, ze względu na nową sytuację (Covid19) i przejście do nauczania zdalnego, pieniądze nie zostały wysłane. Niemniej nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Cała zebrana kwota a jest to PONAD TYSIĄC ZŁOTYCH zasili skarbonkę Franka. Pieniążki zostaną przekazane w piątek organizatorom akcji „Grosz dla Franka” na terenie Gryfic. Przedsięwzięcie jest niemałe – do przewiezienia jest kilkadziesiąt kilogramów drobnych monet.

Aneta Zalewska