KREDKOBRANIE w Szkole Podstawowej w Brojcach

KREDKOBRANIE

w Szkole Podstawowej w Brojcach

„Dzieci i młodzież o polskich korzeniach, mieszkające na terenie dawnych Kresów potrzebują naszej pomocy w postaci przyborów szkolnych i materiałów plastycznych.

Kredkobranie ma być odpowiedzią na te potrzeby, a równocześnie ma pokazać, zamieszkującym poza granicami Rzeczypospolitej, polskim dzieciom i młodzieży, że ich przyjaciele z „Macierzy” pamiętają o nich i w miarę swoich możliwości chcą im pomóc.

Mimo trwającego stanu epidemii, przy zachowaniu wszelkich procedur, chcemy po raz kolejny pokazać ze nie zapominamy o naszych najmłodszych Rodakach na Kresach. W akcję mogą się włączyć całe szkoły, poszczególne klasy, ale również środowiska i osoby indywidualne. Zebrane dary trafią do polskich szkół i ośrodków edukacyjnych na Litwie, Białorusi i na Ukrainie.”

W tym roku, w akcję, pod patronatem Kuratorium w Szczecinie, włączają się również nasza szkoła i przedszkole. Od poniedziałku (21.09) do końca września (30.09) można przynosić przybory szkolne, którymi chcecie obdarować adresatów akcji. Warunek jest jeden – przybory muszą być nowe.

Dary będzie można zostawić w specjalnie przygotowanych pudłach/kartonach przy wejściu do szkoły lub wejściu do przedszkola.

Zachęcamy do włączenia się w akcję! J

Ps. Kredkobranie jest zbiórką publiczną zarejestrowaną przez MSWiA pod numerem 2019/3386/OR