„Ja w społeczeństwie. Jak mogę zmienić świat?”

W piątek 9 października uczniowie  klasy VIIb realizowali na zajęciach z wychowawcą temat lekcji” Jak okiełznać emocje przed wystąpieniem” w ramach projektu „Ja w społeczeństwie. Jak mogę zmienić świat?”, który pochodzi od Fundacji Uniwersytet Dzieci. Jest to Fundacją działająca non-profit na rzecz pozytywnej zmiany edukacji. Zachęca dzieci do rozwoju i poznawania świata, wspierając ich edukację w szkołach podstawowych. Od 2007 roku realizuje nowoczesny program edukacyjny oparty na dziecięcej ciekawości i pasji. Misją jest rozwijanie potencjału twórczego i intelektualnego dzieci, aby mogły one w pełni korzystać ze swoich talentów, zrozumieć świat i skutecznie w nim działać. Fundacja potrzebuje wsparcia finansowego. Nawet najmniejsze kwoty pomagają im tworzyć materiały, dzięki którym szkoła staje się ekscytującym miejscem wiedzy.

Uczniowie na lekcji pracowali w parach, dyskutowali, obejrzeli krótki filmik,zaproponowali sposoby na poradzenie sobie z emocjami oraz dowiedzieli się o ćwiczeniach, które też im mogą pomóc, tak aby występy przed większą publicznością już tak nie stresowały!

Wychowawczyni Alina Zabrocka