14 października Dzień Edukacji Narodowej

Myślę też o tych wszystkich ludziach dorosłych, moich Braciach i Siostrach, którzy są Waszymi nauczycielami, wychowawcami, przewodnikami młodych umysłów i charakterów. Jakże wielkie jest ich zadanie! Jak szczególna odpowiedzialność! Ale także: jak wielka zasługa!

Jan Paweł II

Szanowni Państwo - Nauczyciele, Pracownicy Obsługi i Administracji Szkoły Podstawowej w Brojcach

Nadszedł czas, aby w formie tradycyjnej i w sposób uroczysty złożyć życzenia, a przede wszystkim ...podziękować.

Choć dla wszystkich to czas trudny i nieprzewidywalny, z ogromną satysfakcją, szczerością i otwartością w Dniu 14 Października - w Święto Edukacji Narodowej pragnę wyrazić słowa uznania dla wszystkich Pracowników Oświaty.

Dziękuję za wszystkie starania, które wkładacie Państwo w wychowanie i edukację naszych uczniów, za zaangażowanie, efektywne i rzetelne wypełnianie swoich obowiązków zawodowych, za codzienne i niezwykle trudne, a zarazem mozolne budowanie uczniowskich osobowości, które kształtują w Nich poczucie obowiązku i wzorowych postaw.

Dziękuję za pokazywanie dróg, które nigdy nie są porażką, za uśmiech i życzliwe słowa, które na zawsze pozostają w sercach, za każdą pomocną dłoń, która nie tylko wspiera nasze oświatowe zadania, ale jest cenną lekcją wzajemnej współpracy i integracji społecznej.

Dziękuję pracownikom obsługi i administracji za codzienną pracę, zaangażowanie i serce wkładane każdego dnia troskę  o sprawne funkcjonowanie szkoły. Życzę wytrwałości, pracy wykonywanej w poczuciu bezpieczeństwa i stabilizacji, aby zaangażowanie w życie szkoły znalazło uznanie oraz wdzięczność.

Szczególne podziękowania kieruję także do pracowników emerytowanych, dziękując za to, że więź ze szkołą, jej pracownikami i uczniami jest przez Państwa pielęgnowana. Razem tworzymy historię tej placówki, państwa wiedza i doświadczenie są i pozostają nieocenione. Dziękujemy za wspólnie spędzone lata. Mam nadzieję, że są one źródłem dobrych wspomnień oraz świadomości, że owoce Waszej pracy  są wielopokoleniowe.

Lokalnemu samorządowi składam serdeczne podziękowania za inicjatywy na rzecz oświaty oraz wsparcie okazywane w realizacji polityki oświatowej. Dziękuję za zrozumienie i pomoc w rozwiązywaniu problemów, za wysiłek włożony w organizację oświaty umożliwiający efektywne nauczanie i wychowanie młodego pokolenia oraz realizację wielu planów i zamierzeń, których beneficjentami są uczniowie.

Dzisiejsze święto jest także doskonałą okazją, aby wrazić słowa  wdzięczności dla Rady Rodziców oraz wszystkich Rodziców, Opiekunów za wsparcie, zrozumienie, współpracę, współodpowiedzialność i wszelką pomoc. Dziękuję za okazaną życzliwość oraz ogromne zaangażowanie w edukację zdalną.

Życzę wszystkim Pracownikom Naszej Oświaty, aby nigdy nie opuszczało nas twórcze myślenie i kreatywne tworzenie, powodzenia i pewnych realizacji w dążeniu do życiowych zamierzeń, spektakularnego sukcesu w życiu prywatnym i zawodowym... ale przede wszystkim cennego i szlachetnego zdrowia w codziennej pracy.

Dyrektor Janina Perzanowska i Wicedyrektor Joanna Zarzycka