VI EDYCJA KONKURSU „WOKÓŁ SYMBOLI NARODOWYCH”

Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie po raz szósty zaprosiło w tym roku szkolnym uczniów klas młodszych do udziału w konkursie „Wokół symboli narodowych z Baśką Murmańską w tle”.   Celem tego konkursu jest upowszechnienie i popularyzacja wśród dzieci znajomości historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem polskich symboli narodowych. Mali uczestnicy przystąpili do zmagań konkursowych 29 października 2020 o godz. 11.00. Podzieleni byli na dwie kategorie wiekowe: klasy  II i III. Konkurs miał charakter testu jednorazowego wyboru z możliwą jedną poprawną odpowiedzią. Uczniowie z przejęciem odpowiadali na pytania. Wykazali się znajomością barw, symboli narodowych, znajomością  dat z wydarzeniami z historii Polski.

Wszystkim uczestnikom z góry gratulujemy i życzymy jak najlepszych wyników.

Justyna Wośko – Dziamska