Zajęcia zdalne integracji sensorycznej

Podczas nauczania zdalnego zajęcia integracji sensorycznej kontynuowane są na bieżąco. Uczniowie biorący w nich udział usprawniają koordynację wzrokowo – słuchową, wzrokowo- ruchową, stymulują zmysł wzroku, słuchu, dotyku, smaku, węchu jak również usprawniają układ przedsionkowy i układ proprioceptywny.

Bardzo ważne jest, aby dzieciom organizować różnorodne aktywności dzięki, którym będą mogli poznawać świat wielozmysłowo. Niejednokrotnie czynności związane z życiem codziennym np. mycie naczyń czy sprzątanie po sobie umożliwia usprawnianie wszystkich zmysłów co wpływa na prawidłowy rozwój dziecka. Ćwiczenia ruchowe poprawiają ogólną sprawność motoryczną, eliminują ograniczenia w stawach, wzmacniają siłę mięśniową, poprawiają krążenie, stymulują koordynację wzrokowo-ruchową, wzrokowo-słuchową oraz wzrokowo-ruchowo-czuciową, dają poczucie wiary we własne siły.

Zaproponowane uczniom ćwiczenia podczas zajęć online sprawiają dużo radości, gdyż wykonują je bardzo chętnie.

Jola Dzięgielewska