MIKOŁAJKOWY GANG JASIA 5 grudnia Międzynarodowy Dnień Wolontariusza

Szkolne Koło Wolontariatu prowadzone przez Panią Anetę Zalewska, działające przy Szkole Podstawowej w Brojcach, pragnie z całego serca podziękować tym wszystkim, którzy włączyli się w akcję charytatywną „Mikołajkowy Gang Jasia”!!!!! Odzew na naszą prośbę, skierowaną do Was, był niesamowity – udało nam się zapełnić cztery puszki dla Jasia. W dniu dzisiejszym przypada również Międzynarodowy Dzień Wolontariusza – dziękujemy, że razem z nami byliście i swoją obecnością uświetniliście ten dzień. Tym samym wszyscy zostaliście wolontariuszami Jasia Stawickiego, ponieważ wolontariusz to osoba, która dobrowolnie, świadomie oraz bez wynagrodzenia niesie pomoc, angażując się w pracę na rzecz innych osób. Najważniejsze, że wolontariuszem może zostać każdy, jeśli tylko ma chęć do zaangażowania się w różnego typu inicjatywy.

Punktualnie o godzinie 10 rozległy się syreny wozów strażackich i było je słychać przez kolejne dwie godziny, w kilku miejscowościach Gminy Brojce (Smokęcino, Grąd, Kiełpino, Stołąż, Tąpadły, Przybiernowo, Pruszcz, Brojce). Na ten sygnał odpowiedzieli mieszkańcy i minuta po minucie zapełniały się puszki dla Jasia. Po raz kolejny rzesza ludzi o ogromnej wrażliwości i empatii nie zawiodła – nasi najmłodsi mieszkańcy z rodzicami oraz seniorami nie pozostali obojętni na potrzebę wsparcia. Każda złotówka wrzucona do puszki ma moc i przybliża nas do celu, a doniosłość tego celu była widoczna w okazywanych przez włączających się w zbiórkę emocjach. To napawa nas optymizmem i wiarą, że razem możemy wszystko! Jesteśmy dumni, że mogliśmy w tym uczestniczyć, że mogliśmy wspierając innych, doświadczyć tak wielu pozytywnych emocji, obserwować wielopokoleniowe, wspólne niesienie pomocy.

W akcję aktywnie włączyła się także Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Brojcach, która przekazała do puszki 1.000 zł. O całkowitej sumie, jaką udało nam się dzisiaj uzyskać, poinformujemy Was za kilka dni, gdyż pieniądze muszą być przeliczone w obecności specjalnej komisji, która prowadzi zarejestrowaną zbiórkę na rzecz Jasia Stawickiego (2020/2914/OR).

Serdecznie podziękowania za okazane wsparcie, życzliwość i zaangażowanie dla Pana Michała Zinowika Wójta Gminy Brojce, Pana Bartosza Janeckiego Zastępcy Wójta Gminy Brojce, Radzie Rodziców i Pani Marioli Gardziejewskiej, Panu Kamilowi Przywara i druhom z OSP Kiełpino, OSP Brojce, OSP Tąpadły, Pana Marka Zalewskiego, Pani Jolancie Dzięgielewskiej oraz koordynatora akcji Pani Anecie Zalewskiej.

Składamy głęboki ukłon i raz jeszcze dziękujemy wszystkim, którzy wsparli organizację zbiórki oraz wszystkim darczyńcom - za ogromne SERCE!  RAZEM MAMY MOC!

Jasiu – to dla Ciebie! Trzymaj się!