Bezpieczne ferie w roku szkolnym 2021/2022

Bezpieczne ferie to zagadnienie bliskie wszystkim - dzieciom i dorosłym. W wolnym czasie należy bawić się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, które mogą uchronić nas przed zagrożeniem.  W związku z tym w dniu 20.01.2022r. grupy przedszkolne oraz uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Brojcach odwiedziła Pani Agnieszka Podgórska z Komendy Powiatowej Policji w Gryficach, która przeprowadziła pogadankę na temat bezpieczeństwa w czasie przerwy zimowej.

Celem spotkania było uświadomienie uczniom niebezpiecznych dla życia sytuacji, w których mogą się znaleźć podczas zimowego wypoczynku. Dzieci chętnie odpowiadały na zadawane pytania wykazując się dużą wiedzą w tym temacie. Przypomnieli i utrwalili sobie zasady bezpiecznego zachowania się na drodze, lodowisku, stoku narciarskim czy w domu. Usłyszeli również wskazówki dotyczące prawidłowego alarmowania służb ratowniczych w przypadku zagrożenia.

Wszystkim uczniom życzymy wesołych, zdrowych i bezpiecznych ferii zimowych.