Dzień kota w naszej szkole

Dzień Kota obchodzony jest 17 lutego, a ciekawostką jest, że obchodzimy w Polsce już od   ponad dziesięciu lat.

Z początku światowy dzień kota nie był bardzo popularny, ale z roku na rok mówi się o nim coraz więcej.

I nie jest to tylko data, która ma wywołać uśmiech na naszej twarzy. Międzynarodowy dzień kota to okazja do propagowania praw zwierząt, pomocy bezdomnym zwierzętom, ma także przypominać, jak wiele korzyści przynoszą nam nasi mruczący towarzysze. Tylko nieliczni wiedzą, że człowiek udomowił tego czworonoga prawie 10 tysięcy lat temu.

W naszej szkole uczniowie poprzez pogadanki I film edukacyjny dowiedzieli się  w jaki sposób można  poprawić  byt wolno żyjących kotów, np.: w formie dokarmiania, zapewnienia dostępu do czystej wody, czy przetrwania mroźnych dni, jakie są rasy kotów, jakie zmysły maja koty najbardziej wyostrzone. Dzieci opowiadały o swoich czworonożnych, puchatych pupilach. Mówiły o swoich odczuciach związanych z faktu obcowania z kotem. Uwieńczeniem wszystkich zajęć była praca plastyczna polegająca na pokolorowaniu kotka.

Katarzyna Wiśniewska, Monika Nowosad