EkoEksperymentarium - LAS

Gra LAS to ostatni etap przygody kasy 3 z grą ekologiczną EkoEksperymentarium. LAS jest to pokój składający się z pięciu ekomisji – zadań poświęconych tematyce odkrywania lasu, poznawania jego mieszkańców i funkcji jakie pełni las. Na wyprawę do lasu zabiera nas syn - Romek, ale po leśnych ostępach oprowadza nas leśniczy Janek, edukatorka leśna Kasia oraz dyrektor warszawskiego zoo dr Andrzej Kruszewicz. Celem gry jest pokazanie dzieciom, że warto wybrać się na spacer do lasu, bo można robić tam wiele ciekawych rzeczy.

Ekomisje, które przeszliśmy:

GRA “WYCIECZKA DO LASU”
GRA “CO PORABIA LEŚNICZY”

GRA “LEŚNE ZWIERZĘTA”
GRA “ŻYCIE W LESIE”
GRA “KRONIKA”

W każdej ekomisji dzieci otrzymywały w nagrodę plaster drewna z literą. Zebrane litery pozwoliły im odkryć zwierzę, które wyjada nasiona z szyszek. Przeniosły ich do najważniejszej nagrody: Medalu Przyjaciela Lasu.

Małgorzata Kozłowska