"Eko jajko" rozstrzygnięcie konkursu szkolnego

W dniach od 10 marca 2022 do 31 marca 2022 r. w Szkole Podstawowej w Brojcach odbył się dla uczniów klas I – VIII konkurs „Eko jajko”. Do konkursu włączyły się dzieci z oddziału przygotowawczego z Ukrainy, które również wykonały pracę na konkurs.

Celem konkursu było:

- poszerzenie świadomości ekologicznej związanej z prawidłową segregacją odpadów,

- rozwój wiedzy w dziedzinie pozyskiwania surowców wtórnych oraz możliwości ich ponownego wykorzystania,

- propagowanie proekologicznych działań mających na celu prawidłową segregację odpadów,

- rozpowszechnianie wiedzy w zakresie recyklingu i odzysku,

- rozwój umiejętności plastycznych oraz kreatywności w dziedzinie segregacji odpadów.

Do wykonania prac konkursowych można było wykorzystać głównie surowce wtórne tj. (gazety, tektury(np. wytłoczki po jajkach), opakowania plastikowe (np. butelki PET) nakrętki, kapsle, puszki aluminiowe i metalowe), materiały pochodzenia naturalnego tj. (słoma, ziarna, skorupki jaj itp. ). Przygotowano jajka w formie przestrzennej (stojąca lub wisząca) z zastosowaniem wyżej wymienionych  materiałów, o wymiarach 30 cm i więcej.

Na konkurs wpłynęło 10 prac.

Komisja w składzie: p. Dorota Kossowska, p. Agnieszka Radoń, p. Małgorzata Kozłowska, p. Bogusława Wiśniewska wybrały prace zgodnie z kryteriami konkursu.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Kategoria klas I – III

I miejsce Wojciech Pochwała kl. I

II miejsce Kacper Stankiewicz kl. I

III miejsce Natalia Kluska kl. I

Wyróżnienie  Nela Zakrzewska kl. I

Kategoria klas IV –VIII

I miejsce Monika Michalska kl. V

II miejsce Maria Pietrak kl. VII „a”

Wyróżnienie: Oddział przygotowawczy dzieci z Ukrainy.

Organizatorzy konkursu: p. Justyna Wośko-Dziamska,  p. Edyta Balonis,

p. Iwona Prus wszystkim uczestnikom gratulują i zapraszają do udziału w kolejnych konkursach.

Justyna Wośko – Dziamska