Sensoplastyka

Sensoplastyka - najprościej można powiedzieć, że jest to taka plastyka  z wykorzystaniem wszystkich zmysłów. Czyli plastyka sensoryczna dla wszystkich dzieci  w wieku od 0 do 100 lat. W naszej szkole prowadzone są zajęcia sensoplastyczne, w których uczestniczą także uczniowie z Oddziału Przygotowawczego z Ukrainy. Na zajęciach tych, dzieci wykonują masy sensoplastyczne, które uwielbiane są przez wszystkich. Masy są pachnące, kolorowe, o różnej strukturze i konsystencji. Pobudzają zmysły i dają szansę na rozwinięcie małej i dużej motoryki. Dużą radość sprawia uczniom, także wykonywanie slima. Slime rozwija zmysł węchu, dotyku poprzez ugniatanie, ściskanie w rękach, rozciąganie,  a także pobudza kreatywność i stymuluje wyobraźnię.

Jolanta Dzięgielewska