Wizyta ratowników medycznych w przedszkolu

31 maja o godz. 9:00 do przedszkola przyjechała karetka pogotowia wraz z personelem medycznym. Ratownicy- Pan Tomasz Ziernicki i Pan Wojciech Jakutajć  mieli okazję opowiedzieć przedszkolakom na czym polega ich zawód i czym zajmują się na co dzień. Dzieci poznały zasady wzywania pomocy w sytuacji zagrożenia zdrowia, utrwalały również numer telefonu do Pogotowia Ratunkowego -999 i numer alarmowy 112. Dzieci miały także możliwość obejrzeć karetkę pogotowia ratunkowego. Przedszkolaki mogły wejść do środka auta i zobaczyć jak wyposażona jest karetka. Panowie ratownicy bardzo interesująco odpowiadali o swojej pracy i zaprezentowali sprzęty medyczne.

Bardzo serdecznie dziękujemy Panom Ratownikom za ciekawe, a przede wszystkim pouczające spotkanie. Dzieci na pewno wiele zapamiętały i w razie sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia będą potrafiły zachować się właściwie. Choć oczywiście, oby nie musiały z tej wiedzy korzystać.

K. Klepacka, H. Goszczyńska, P. Kanarek, A. Galewska, E. Wołczak