Przedstawienie profilaktyczne klasy V

„Co to jest radość?

Niebo
kiedy nagle w kałuży zaświeci.
Ciepły wiatr niespodziany
co nam wybiega naprzeciw.
I jeszcze:
wcześnie rano chleb
kiedy słońce w ostrzu noża tuż obok.
I ni stąd ni zowąd
twój śmiech
mój śmiech.
I tam w górze
dziko
rozpędzony obłok.
Radość mała
i radość wielka:
wielka jak chorągwi mokrych furkotanie
mała jak czerwona kropelka
biedronki.”

Joanna Kulmowa

Smutek, złość, zazdrość, gniew, radość…

Od łacińskiego wyrażenia „e movere” ( w ruchu) wywodzi się słowo emocja. Mogłoby się wydawać, że te dwa zwroty nie mają ze sobą nic wspólnego, przeciwnie, emocje pozostają w ciągłym ruchu, niejednokrotnie nakładają się na siebie w takim stopniu, że nie potrafimy jednoznacznie ich określić.

15czerwca 2022r., w naszej szkole, odbyło się przedstawienie profilaktyczne pt. „E movere… czyli w ruchu” przygotowane przez klasę V.  W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas IV-VIII oraz zaproszeni goście: Pani Małgorzata Pszczoła, Pani Magdalena Sikorska, Pan Piotr Kalinowski oraz Pani dyrektor Janina Perzanowska. Tematem szkolnego spektaklu były wspomniane wyżej emocje, odzwierciedlone przez poszczególne scenki z życia. Podsumowaniem spotkania było rozdanie ulotek stworzonych przez uczniów i wychowawców, dotyczących profilaktyki zdrowego odżywiania.

Dorota Kossowska