Pożegnanie w grupie Biedronki

"To były piękne dni"- Te słowa z pewnością są adekwatne do lat spędzonych w przedszkolu na wspólnej zabawie, przeżywaniu sukcesów i nauki. Przedszkole stało sie drugim domem, który starałyśmy się w jak najlepszy sposób stworzyć.

21 czerwca był dniem wyjątkowym, uroczystym, radosnym a zarazem pełnym wzruszeń. Grupa "Biedronki" żegnała się ze swoimi paniami, a także młodszymi koleżankami i kolegami. Dzieci poprzez wiersze, piosenki podziękowały wszystkim pracownikom za czas spędzony w przedszkolu, dobre serce, opiekę, przekazaną wiedzę, oraz umiejętności. Jak podkreślała pani dyrektor Janina Perzanowska, wspólnie spędzony czas był niezwykły i niezapomniany zarówno, dla dzieci, rodziców jak i nauczycieli. Zakończył bowiem okres przedszkolnych przyjaźni, wspólnych zabaw, spotkań i wspólnej pracy.

Dzieci z maluszków zagubionych i nieśmiałych stały się samodzielnymi, odważnymi starszakami pełnymi pomysłów, ciekawych świata, chętnych do podejmowania nowych, coraz trudniejszych zadań. Skończył się beztroski okres i nadszedł czas na przyjęcie innych obowiązków.

Przedszkolaki pod kierunkiem swojej wychowawczyni i pomocy nauczyciela pani  Anny Beśki  przygotowały specjalnie na tę okazję występy artystyczne. Był taniec polonez i twist, wiersze i fragmenty znanych utworów. "Jesteś lekiem na całe zło" zabrzmiało głośno na szkolnym korytarzu dla pani dyrektor Janiny Perzanowskiej, "Za Tobą pójdę jak na bal" dla Pani wicedyrektor Joanny Zarzyckiej, " I Just Called " dla pani Bogusławy Wiśniewskiej", " A ja będę twym aniołem" dla księdza Krzysztofa Grabowskiego i pani Justyny Wośko-Dziamskiej, "Bratnie dusze" dla pomocy nauczyciela, które przez wszystkie te lata wspierały tę grupę przedszkolną: pani Ilony Fudały Kubczyk, pani Wioletty Świtniewskiej, pani Anety Borek i pani Anny Beśki.

Były także życzenia i podziękowania dla wychowawczyni i wspaniała niespodzianka w postaci utworu "Nie płacz Ewka" oraz prezentacji multimedialnej w wykonaniu Rodziców.

Po występach Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy, medale i upominki.

Pożegnania zawsze są trudne, lecz są znakiem, że zaczyna się coś nowego. Dlatego ze wzruszeniem w sercach, ale i uśmiechem na ustach życzę Wam Drogie "Biedronki" wielu sukcesów i spełnienia marzeń. Pozostaniecie w moim sercu do końca świata i o jeden dzień dłużej. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję Rodzicom za wspólnie spędzony czas, pomoc, wsparcie i nienaganną współpracę.

Ewa Wołczak