Zakończenie roku 2021/2022

„Ostatni dzwonek rozbrzmiewa z wielką siłą

Za chwilę wszyscy w marzeniach się rozpłyną

Ostatnie gesty i słowa pożegnania

Kilka uśmiechów i kilka łez

Bo wakacji nadszedł czas

Wiele przygód czeka nas

Wspaniali przyjaciele – poznasz ich tak wielu

Odkryjesz razem z nimi piękny świat!

Gorące słońce oświetla nasze twarze

Już chyba pora pakować te bagaże

Błękitne niebo, jeziora, rzeki, lasy

Mnóstwo radości, cudowne dni”

I nadszedł ten długo wyczekiwany czas radości i wolności. Czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach ciężkiej pracy – wakacje! 24 czerwca 2022 r. o  godzinie  8.00 dla uczniów klas IV-VIII, a o godz. 9.20 dla uczniów klas I-III rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022 w Szkole Podstawowej  w Brojcach. Ze względów organizacyjnych apele dla dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz pożegnalne dla grupy 6-latków, uczniów klasy trzeciej oraz ósmej odbyły się we wtorek, środę oraz czwartek.

Było to wyjątkowe i jakże inne od dotychczas nam znanych i przeżywanych z wielką radością każdego roku z zakończenie roku szkolnego i pożegnanie się  z uczniami klas I-VII, pożegnanie absolwentów klas ósmych, oddziału przygotowawczego, w którym uczyli się uczniowie z Ukrainy.

Każdy z nas mógłby wyrazić swoje zdanie, pewne przemyślenia i wnioski związane z tymi dniami, tygodniami i miesiącami, który tworzył właśnie TEN ROK… Dziwny rok… Ale przede wszystkim niezwykły, w którym prym wiodły samodzielność, niebanalna wytrwałość, a od kwietnia otwarcie się na pomoc dla uczniów z Ukrainy. O tym należy napisać, to trzeba podkreślić, bo zmierzyliśmy się z tym wyzwaniem… istotnym i nietuzinkowym, gdzie na każdym spotkaniu budowaliśmy twórcze pomysły, spontaniczne i życzliwe gesty, kreowaliśmy zapał do działania i odtwarzaliśmy codzienność klasowej społeczności.

Dnia 24 czerwca 2022 roku zgodnie z harmonogramem rozpoczęliśmy uroczyste apele, na które przybyli Rodzice, zaroszeni goście: p. Michał Zinowik Wójt Gminy Brojce, P. Bartosz Janecki Zastępca Wójta Gminy Brojce, p. Edyta Jankowska skarbnik Gminy, p. Magdalena Sikorska kierownik GOPS oraz Rada Rodziców: p. Mariola Zając, p. Katarzyna Sikorska, p. Wioleta Misikonis i p. Paulina Piszcz. Po wysłuchaniu słów gratulacji za całoroczną pracę oraz wakacyjnych życzeń złożonych przez p. Wójta nagrodziliśmy wszystkich uczniów za osiągnięcia w nauce oraz wręczyliśmy Listy gratulacyjne dla Rodziców uczniów klas trzecich im ósmych, którzy przez kolejne lata uzyskiwali promocję z wyróżnieniem. Rada Rodziców wręczyła także  nagrody dla trzech uczniów z najwyższą średnią w szkole: Jagody Janeckiej z kl.8a, Kajetana Stobieckiego z kl. 6 oraz Bartosza Pryby z kl. 8a.  Następnie Kajetan oraz Jagoda, która zdobyła także tytuł Absolwentki Roku odczytali swoje przemówienia, nagrodzone wielkimi brawami. Ogromne brawa otrzymali także nasi najmłodsi tancerze. Grupa Biedronki zaprezentowała  poloneza oraz twista przygotowanego pod kierunkiem p. Ewy Wołczak, a Promyczki pod kierunkiem p. Haliny Goszczyńskiej walca.

Następnie wysłuchaliśmy jakże pełnych wzruszeń podziękowań od dzieci z oddziału przygotowawczego pod okiem p. Ludmiły Hripachuk. Zarówno dla nas jak i dla nich był to czas wezwań, smutku ale i radości bo bardzo szybko odnaleźli się w nowej szkole wśród nowych kolegów, nawiązali nowe relacje, nauczycieli choć na pewno nie raz tęsknili i tęsknią za swoim krajem, kolegami, nauczycielami. Od dnia 1 września 2022 roku będą już  uczyli się w klasach  z rówieśnikami.

Jednak to nie wszystkie pożegnania… To także był ostatni rok współpracy w Ramach Rady Rodziców z mamą naszych absolwentów -  p. Mariolą Zając. Za lata społecznej pracy, okazywanego wsparcia, zrozumienia, wielu cennych inicjatyw i działań  w imieniu społeczności szkolnej DZIĘKUJEMY!

Kochani Uczniowie…

Składamy słowa gratulacji i uznania za wszystkie Wasze osiągnięcia. Dziękujemy uczniom i rodzicom za współpracę. Gratulujemy dotrwania do upragnionej szkolnej mety. Naszym absolwentom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w szkole średniej. Życzymy wielkiej odwagi w stawianiu różnych pytań i nieprzeciętnej determinacji podczas szukania na nie właściwych odpowiedzi.

Pozostało nam  mieć nadzieję, że 1 września wszyscy wrócimy wypoczęci, pełni zapału do nauki i pracy w nowym roku szkolnym, a także wyrażamy troskę, żeby te wakacje okazały się dla wszystkich bezpieczne i żebyśmy już niedługo, wraz z dźwiękiem pierwszego dzwonka, spotkali się po raz kolejny.

Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom życzymy bezpiecznego, spokojnego i udanego wakacyjnego wypoczynku.

Do zobaczenia 1 września!

Justyna Wośko-Dziamska