Biedronki i Promyczki w teatrze

26 września 2022 r. dzieci z grup Biedronki i Promyczki wybrały się na spektakl "Pinokio". Była to nasza pierwsza, wspólna wizyta w teatrze.

"Pinokio" to opowieść o niezwykłym,  drewnianym pajacyku, który miał wiele niebezpiecznych przygód.
Dzieci dowiedziały się z niej dlaczego nie wolno kłamać i co może spotkać kogoś, kto nie słucha rad dobrych kolegów.
Aktorzy, prawdziwa scena, scenografia, światła reflektorów, muzyka oraz piękne kostiumy sprawiły, że przedszkolaki oglądały przedstawienie z zapartym tchem i żywo reagowały na przygody Pinokia.
Po obejrzeniu spektaklu mieliśmy okazję porozmawiać z aktorami i zrobić pamiątkowe zdjęcie.
Dzieci spędziły w teatrze wyjątkowe chwile, które na długo pozostaną w ich pamięci. Do przedszkola wróciliśmy zadowoleni, z uśmiechem na twarzy, nową wiedzą oraz odrobiną teatralnej magii.
Efektem wycieczki jest rozbudzenie wrażliwości na sztukę teatralną i bezpośredni kontakt z aktorem. Dzieci nauczyły się również kulturalnego odbioru sztuki oraz bezpiecznego zachowania podczas jazdy autokarem.

Halina Goszczyńska