Konkurs „Zostań mistrzem pięknego czytania”

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Brojcach 22.11.2016 roku wzięli udział w konkursach : „Zostań mistrzem pięknego czytania”. Konkurs „Zostań mistrzem pięknego czytania” miał na celu rozbudzenie kultury czytelniczej, podniesienie poziomu czytelnictwa, kształcenia umiejętności pięknego czytania na głos i rozumienie czytanego tekstu, wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzenia wolnego czasu, wzbogacenie słownictwa uczniów, uwrażliwienia na piękno literatur y. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: uczniowie klas I – III i uczniowie klas IV – VI. Konkurs przeprowadzony był w dwóch etapach: etap I klasowy: uczeń wybierał samodzielnie  tekst i przygotowywał się do czytania. Uczeń czytał tekst na głos na forum klasy i nauczyciel – wychowawca, polonista oceniał głośne czytanie a następnie wybierał trzy osoby do II etapu. II etap oceniało jury w składzie: p. Iwona Prus, p. Justyna Wośko – Kawka, p. Dorota Kossowska. Jury wysłuchiwało tekstu czytanego na głos biorąc pod uwagę płynność, wyrazistość, intonację, poprawność czytanego tekstu. W wyniku przesłuchań jury wybrało zwycięzców:

Klasa I Kajetan Stobiecki

Klasa II „a” Wiktoria Wójtowicz

Klasa II „b” Alicja Grabowska

Klasa III „a” Martyna Subotowicz

Klasa III „b” Adam Wołczak

Klasa IV Aleksandra Motłoch

Klasa V „a” Paulina Grabowska

Klasa V „b” Martyna Jankowska

Klasa VI Hanna Wołczak

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Justyna Wośko - Kawka