I MARATON CZYTANIA w Szkole Podstawowej w Brojcach

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła” – W. Szymborska

Dnia 25.11.2016 roku (piątek)  w godz. 19:00 - 20:30 w Szkole Podstawowej  w Brojcach 5 Drużyna Harcerska "Żółto-Zieloni" wraz z biblioteką szkolną zorganizowała I MARATON CZYTANIA.

Chcieliśmy pokazać całej naszej społeczności, że potrafimy czytać razem. Że trzeba czytać,  że warto czytać i że można czytać wszędzie, nie tylko w domowym zaciszu.  Mamy nadzieję, że nasza akcja rozpropaguje czytelnictwo.

Chętnych do czytania było wyjątkowo dużo, przybyło około 40 osób. Każdy uczestnik spotkania przyniósł ulubioną książkę, o  której opowiedział, uzasadnił swój wybór  i fragment odczytał. Były to bajki prezentowane przez najmłodszych, wiersze (w tym "Wiersz dla sepleniących" prezentowany przez naszą absolwentkę na konkursie recytatorskim na szczeblu wojewódzkim, dzisiaj mamę naszych uczniów) oraz powieści.Sspotkanie odbyło się w miłej atmosferze, przy świecach, herbacie i słodkim poczęstunku, a jego celem była integracja społeczności czytelniczej, rozbudzenie pasji czytelniczych oraz wyrobienie nawyku czytania jako formy spędzania wolnego czasu.

Akcję poparła także Biblioteka Publiczna w Brojcach.

Dziękujemy wszystkim za przybycie: dzieciom, rodzicom,ciociom, absolwentom, Sekretarz Gminy Pani M. Ruszkiewicz,  Dyrektor Szkoły Podstawowej Pani J. Perzanowskiej.

Zachęcamy do czytania i zapraszamy do korzystania ze zbiorów bibliotecznych!

Po Maratonie Czytania harcerze z 5 DH „Żółto – Zieloni” pozostali w szkole na NOCOWANKĘ ANRZEJKOWĄ. W Andrzejki główną atrakcją były także wróżby, np. kim się będzie w przyszłości, znaczenie imienia itp.

Joanna Zarzycka