Spotkanie na Sali Wiejskiej z okazji Święta Pluszowego Misia

„Z okazji Święta Pluszowego Misia

My dzieci Szkoły Podstawowej w Brojcach

Przyrzekamy,

Że zawsze przytulać będziemy wszystkie misie,

Krzywdy im zrobić nie damy

O`raz, że urwane uszka i noski

Pięknie im przyszyjemy

I pamiętać o nich będziemy”

Takim przyrzeczeniem zakończyło się spotkanie klasy 0 a, 0 b i I na Sali Wiejskiej w Brojcach. Maluchy, wraz ze swoimi Paniami i opiekunkami z radością przyszły na spotkanie z Misiami, bohaterami tego dnia. Na sali, pięknie udekorowanej portretami misiów, zapoznały się z historią powstania pluszowego misia. Bawiły się przy dźwiękach piosenek o misiu, odbyły podróż wesołym pociągiem przy akompaniamencie piosenki „Jadą , jadą misie” oraz nauczyły się wesołej wyliczanki o misiu. Ochotnicy mogli popisać się swoją wiedzą o niedźwiedziach w mini konkursie wiedzy oraz wykazać się apetytem w jak najszybszym wyjadaniu miodku z talerzyka. Dzieci z uwagą wysłuchały książeczki „Miś Listonosz na wsi”, czytanej przez panią W. Misikonis. Mogły także popisać się zdolnościami plastycznymi, rysując portrety ulubionych misiów. Gościem spotkania był wójt Gminy Brojce, pan Stanisław Gnosowski, który z uwagą obserwował zabawy dzieci, a na koniec wszystkie nagrodził słodkim upominkiem. Zabawę z okazji święta Misia prowadziła pani Natalia Grabowska.

Dziękujemy panu Łukaszowi Goszczyńskiemu za zaproszenie na wspólną zabawę.

Zapraszamy do naszej misiowej galerii.

Małgorzata Kozłowska