Betlejemskie Światło Pokoju w Brojcach

„Zauważ człowieka” – to hasło jubileuszowej 25 edycji Betlejemskiego Światła Pokoju. W zglobalizowanym świecie, gdzie jest nam wszędzie coraz bliżej, paradoksalnie coraz dalej nam do drugiego człowieka. Żyjemy obok siebie, skupieni na sobie. Dlatego przekazując w tym roku Betlejemski Płomień chcemy nie tylko zauważyć drugiego człowieka, ale także zanieść mu nasze harcerskie ideały: braterstwo, radość i służbę.

17 grudnia 2016r. był dla wszystkich harcerzy ze Związku Drużyn Harcerskich Rega Gryfice dniem bardzo uroczystym. Po raz drugi gościliśmy w naszej parafii Betlejemskie Światełko Pokoju.

O godzinie 18:00 odbyła się Harcerska Msza Święta w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brojcach. Podczas mszy razem z władzami gminy, dyrektorem Szkoły Podstawowej w Brojcach, wieloma drużynami harcerskimi (5 Brojecka Drużyna Harcerska „Żółto-Zieloni”, 20 Karnicka Drużyna Harcerska „Żurawie”, 42 Gryficka Drużyna Harcerska „Ciche Cienie”, 9 Gryficka Drużyna Wędrownicza „Bratnie Dusze” im. Zawiszy Czarnego oraz Brojecka Drużyna Starszoharcerska), gromadami zuchowymi (13 Gryficka Gromada Zuchowa „Truskawkarnia” oraz 16 Karnicka Gromada Zuchowa „Jagodziarnia”). Harcerze przekazali Betlejemskie Światełko Pokoju na ręce proboszcza parafii ks. Mirosława Czerwińskiego oraz ks. Piotra Janasa – za odprawienie Mszy Świętej, serdeczne Bóg zapłać.

Przekazanie BŚP połączone było z naszą harcerską wigilią, która odbyła się 17 grudnia 2016 po mszy świętej w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brojcach. Po nabożeństwie ekumenicznym z przekazaniem światła, udaliśmy się do szkoły w Brojcach na wigilię, życzenia opłatkowe i wspólne  kolędowanie. Był także święty Mikołaj z prezentami- DZIĘKUJEMY!!!

dh Joanna Zarzycka

C Z U W A J !

1.To znaczy wytęż wzrok

Abyś się czuł bezpieczny

By Twych poczynań każdy krok

Był mądry i skuteczny.

2.To znaczy wytęż słuch

Czy podstęp gdzieś nie czyha

To nieustanny myśli ruch

Harcerska służba cicha.

3.To znaczy w dzień i w noc

Strzec ojców swych spuścizny

To potężna Ducha moc

I służba dla Ojczyzny.

4.To znaczy pośród dróg

I zmiennych dni żywota

Aby wciąż z Tobą był

Bóg! Polska! Nauka! Cnota!