Spotkanie z policjantem "Bezpieczne ferie"

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w szkole, jak
i w czasie wolnym  w dniu 08.02.2017r. odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z reprezentantem KPP w Gryficach panią Agnieszka Podgórską nt. "Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych". Spotkanie zorganizowała pani pedagog – Joanna Zarzycka.

W spotkaniu uczestniczyły dzieci z oddziały przedszkolnego, uczniowie klas I – VI Szkoły Podstawowej w Brojcach i Filii w Dargosławiu.

Funkcjonariuszka przypomniała o zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych. Omówiła z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegała przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Uczniowie otrzymali wskazówki jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachować się na kuligu. Natomiast dzieci, które pozostają w domach zostali poinformowani o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych Pani policjantka przypomniała uczniom o noszeniu odblasków oraz o bezpiecznym korzystaniu z internetu. Uczniowie brali żywy udział w dyskusji, co świadczy o zainteresowaniu tematem oraz wiedzy jaką już posiadają. Chętnie odpowiadali na zadawane pytania i wysuwali konstruktywne wnioski.

Wszystkim dzieciom życzymy, aby ferie zimowe upłynęły zdrowo
i bezpiecznie.

Joanna Zarzycka