Przywitanie wiosny w Szkole Podstawowej w Brojcach

Z dalekiego kraju bociany wracają,
a zielone żabki w strachu uciekają.
A dzieci się cieszą, a dzieci się śmieją,
że wróciła wiosna, że śniegi topnieją.

Pierwszy dzień  wiosny okazał się ciepły i radosny. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Brojcach 21 marca 2017 roku powitali wiosnę. Uczniowie klas 0 – III  na holu szkolnym przygotowali wiosenne dekoracje, gazetki tematyczne związane z wiosną, wiersze, piosenki i zagadki wiosenne. Pojawiły się elementy scenografii i kostiumów wg pomysłów uczniów zaprezentowane na szkolnym apelu. Powitanie wiosny w klasach 0 – III przygotowała p. Magdalena Kulesza.

Dla uczniów  klas IV-VI dzień wiosny był  okazją do integracji zespołów klasowych, bo uczniowie rywalizowali w konkursach, które wymagały współpracy i działania w grupie. W tym roku odbyły się konkursy plastyczne ( „Wiosna w trzech odsłonach”- kredkami, farbami i  z wycinanki), polonistyczne (ułożenie wiosennej krzyżówki z hasłem „Marzanna” i czytanie wylosowanego tekstu o wiośnie), przyrodnicze (przygotowanie i prezentacja ciekawostek o wiosennym ptaku lub roślinie), matematyczne (konkursy matematyczne- test wyboru i praca w grupach nad zadaniami otwartymi).

W teście matematycznym najlepiej wypadli uczniowie: Szymon Matusiak IV, Szymon Michalczyk IV i Lena Kuczkowska V b.

Najwyższe wyniki za pracę w grupach osiągnęli uczniowie klasy VI i Va.

Powitanie wiosny w klasach IV – VI przygotowała p. Agnieszka Radoń.

Justyna Wośko  - Kawka

Małgorzata Kozłowska