Biwak i przyrzeczenie harcerskie.

W dniach 6 i 7 maja odbył się w szkole w Karnicach harcerski biwak nocny, w którym wzięło udział ok.30 harcerzy z 5 DH „Żółto – Zieloni” z Brojc i organizatorzy 20 DH „Żurawie” z Karnic.

Dnia 06.05.2017r. harcerze wyruszyli na trasę gry terenowej przygotowanej przez harcerzy z drużyny z Karnic. Harcerze przygotowali 6 punktów kontrolnych z wieloma zadaniami do wykonania. Harcerze musieli zmagać się z wieloma trudnościami, pokonywać własne słabości. Podczas gry terenowej zdobyli sprawność trampa.

W programie przewidziano  zajęcia integracyjne, podczas których nie zabrakło śpiewów, tańców, zabaw przy ognisku. Ognisko, na którym w zabawie harcerze mogli przemyśleć, jak zachować harmonię i pogodę ducha na co dzień.

To już kolejna grupa harcerzy z 5 DH”Żółto – Zieloni”, która przyrzekała:                                       Mam szczerą wolę całym życiem pełnić służbę Bogu i Polsce, nieść chętną pomoc bliźnim i być posłusznym/posłuszną Prawu Harcerskiemu.

Na pamiątkę złożenia Przyrzeczenia harcerzom zostały przypięte Krzyże Harcerskie .                Ten biwak obfitował w mnóstwo zajęć i przeżyć. Harcerze nie tylko bawili się, ale także zdobywali nowe umiejętności i doświadczenia.

Najserdeczniejsze podziękowania drużynowej Dominice Jankowskiej.

Czuwaj!

Joanna Zarzycka