PROMOCJA ZDROWEGO TRYBU ŻYCIA

„Trzymaj formę i promuj zdrowy tryb życia ”

W dniach 24 – 28.04. 2017 roku  uczniowie Szkoły Podstawowej w Brojcach uczestniczyli w tygodniu zdrowia. Celem było: kształcenie umiejętności oceniania zachowań służących i zagrażających zdrowiu, utrwalenie nazw warzyw, owoców i ich zastosowania, kształcenie odpowiednich nawyków żywieniowych, dotyczących spożywania warzyw, owoców i nabiału, wdrażanie do segregacji żywności na zdrową i niezdrową, wyrabianie higienicznych nawyków przy przygotowywaniu posiłków oraz kulturalnego spożywania przygotowanych dań. Uczniowie wykonywali gazetki tematyczne w klasach, organizowali wraz  wychowawcą wspólne śniadanie – kolorowe kanapki , rzeźby z owoców, warzyw, na lekcjach matematyki liczono kalorie, wykonywano działania na liczbach naturalnych, uczniowie klas IV – VI przygotowywali pracę w języku angielskim – jadłospis dnia lub plakat zachęcający do zdrowego trybu życia. Odbył się konkurs „Mistrz skakanki”.  Pan Tomasz Ziernicki – ratownik medyczny z Gryfic zaprezentował pokaz pierwszej pomocy. W bibliotece szkolnej była wystawka książek kucharskich ze zdrowymi przepisami.    Na boisku szkolnym wszyscy uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w akcji „Cała szkoła biega  w kolorach owoców i warzyw”. Podsumowaniem tygodnia zdrowia było przedstawienie „Doktor zdrówko” w wykonaniu uczniów klasy IV.

Każda klasa otrzymała dyplom i nagrodę na klasę. Nagrody  zostały ufundowane  przez pana Mariana Kubinowskiego – dostawcę mleka do szkoły w ramach akcji „Szklanka mleka” oraz Bar „Smakosz” ze Świdwina dostawca owoców i warzyw do szkoły w ramach akcji „Owoce i warzywa w szkole”

W konkursie „Mistrz skakanki”  zwycięzcami zostali:

Klasa I – Piskorz Oliwier

Klasa II „a” – Dankowska Agata

Klasa II „b” – Karasek Maja

Klasa III „a” – Piskorz Zuzanna

Klasa III „b” – Horbaczonek Kaarzyna

Klasa IV – Pieczeniuk Weronika

Klasa V „a” – Surma Magdalena

Klasa VI – Rzepka Sandra

W konkursie – jadłospis, plakat  w języku angielskim zwycięzcami zostali:

Aleksandra Motłoch kl. IV

Katarzyna Lasota kl. V „a”

Paulina Grabowska kl. V „a”

Nikola Piskorz kl. VI

Organizatorami dnia zdrowia były: p. Joanna Zarzycka, p. Justyna Wośko-Kawka. Organizatorzy dziękują wszystkim nauczycielom i wychowawcom za zaangażowanie w podjęte działania.

Justyna Wośko-Kawka.