WILK I ZAJĄC

26 maja gościliśmy w naszej szkole, już po raz ostatni w tym roku, aktorów ze studia teatralnego Krak Art z Krakowa. Artyści gościli u nas ze spektaklem pt.: „Wilk i zając” opartym na motywach znanej chyba wszystkim dorosłym, popularnej w latach 70. i 80. zeszłego stulecia, radzieckiej bajki „Nu, pagadi!” („Ja ci pokażę”) Wiaczesława Kotionoczkina. Dzięki wspaniałej grze aktorskiej wszyscy na chwilę mogliśmy się przenieść w świat przesympatycznego Zająca i wiecznie goniącego go Wilka. W trzech zabawnych epizodach Zając występujący, jako właściciel restauracji, dentysta i policjant, spotyka się z Wilkiem. Pełen komicznych sytuacji i humoru spektakl rozśmieszał, a zarazem uczył dzieci odpowiednich zachowań w konkretnych sytuacjach życiowych. Dzieci miały możliwość zagrania różnych epizodów, tworząc z aktorami wspaniałe widowisko.

Dziękujemy serdecznie aktorom z Krakowa za wprowadzanie nas w magiczny świat teatru.

Małgorzata Kozłowska