Odblaskowa wizyta na skrzyżowaniu - ćwiczenia praktyczne.

W dniu 08.09.2017 roku uczniowie klasy piątej wraz z wychowawcą Panią Anną Gołach-Rucińską w ramach projektu Bezpieczna+ brali udział w praktycznych zajęciach

pt.: „ I Ty powinieneś nosić odblaski”. Głównym celem zajęć była poprawa bezpieczeństwa na drodze poprzez zaopatrzenie uczniów w odblaski, uświadomienie uczniom konieczności noszenia odblasków i pokazanie im jak ważne są elementy odblaskowe w ruchu drogowym.

Uczniowie mieli okazję przekonać się jak noszenie odblasków lub kamizelek odblaskowych odbierane jest przez innych użytkowników drogi i jak wpływa na nasze bezpieczeństwo. Praktyczne pokazanie uczestników ruchu drogowego: pierwszej - bez odblasku w ciemnym ubraniu, drugiej – bez odblasku w jasnym ubraniu i trzeciej – wyposażonej w elementy odblaskowe i porównanie ich widoczności na drodze w różnych odległościach ( 20m, 30m, 50m i 100m) pozwoliło uzmysłowić uczniom jak ważne jest noszenie odblasków. Dodatkowo podczas zajęć przypomniano zasady bezpiecznego poruszania się po drodze w tym: przechodzenia przez jezdnię kiedy nie ma wyznaczonego miejsca, zachowania przy przejściu dla pieszych jak i również działania świateł.

Na koniec zajęć uczniowie rozwiązywali kartę pracy i rysowali sygnalizator świetlny. Zaplanowano również, że na następnych zajęciach każdy uczeń klasy piątej samodzielnie wykona elementy odblaskowe z papieru odblaskowego i wręczy go innemu uczestnikowi ruch drogowego.

Anna Gołach-Rucińska