Spotkanie z policjantem.

W dniu 11 września 2017 roku w Szkole Podstawowej w Brojcach Filia w Dargosławiu w ramach projektu Bezpieczna+ dzięki Pani pedagog Joannie Zarzyckiej miało miejsce spotkanie z sierżantem Piotrem Grabarczykiem policjantem z Powiatowej Komendy Policji w Gryficach. Celem spotkania było przeprowadzenie pogadanki o bezpieczeństwie dzieci w drodze do i ze szkoły, przejazdu autobusem i pobytu w szkole.

Spotkanie realizowane było w dwóch grupach: pierwsza - uczniowie klas 0-III, druga – uczniowie klas IV-VII razem 106 uczniów. Wszyscy mieli okazję poznać lub przypomnieć sobie zasady obowiązujące pieszego, który porusza się po drogach, przyswoić nawyki

i umiejętności związane z bezpiecznym uczestnictwem w ruchu drogowym, rozpoznawać podstawowe znaki drogowe i prawidłowo reagować na zmianę sygnalizacji świetlnej.

Uczniowie klas młodszych otrzymali od gościa kolorowani i odblaski w formie przywieszki.

Anna Gołach-Rucińska