NIEKONWENCJONALNA LEKCJA PRZYRODY

Uczniowie klas IV-VI naszej szkoły w dniu 17 listopada pod opieką Pani Anny Gołach-Rucińskiej, Pani Moniki Woźniewicz, Pana Piotra Łakomy i Pana Piotra Lenkiewicza brali udział w niekonwencjonalnej lekcji przyrody łączącej w sobie ścieżkę edukacyjną pt. „ Oko w oko z trocią wędrowną” jak i zasady zachowania bezpieczeństwa w zetknięciu z naturą.

Organizatorem wycieczki do Radunia była Pani Anna Gołach-Rucińska, której udało się przy współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Rzeki Regi               i leśniczym Panem Edwardem Szyntor zorganizować nietypowe zajęcia.

Celem pierwszej części wycieczki było zapoznanie uczniów z walorami środowiskowymi Dorzecza Regi – Obszar Natura 2000, przybliżenie i poznanie jakości środowiska w którym żyją ryby łososiowate i ich cyklu rozwojowego oraz uświadomienie uczniom szkodliwości kłusownictwa rybackiego- tę cześć zajęć poprowadzili panowie ze Stowarzyszenia.

Druga część to spotkanie z leśniczym w ramach Projektu „ Bezpieczna +”, którego głównym tematem było zachowanie bezpieczeństwa w kontakcie z naturą. Uczniowie mogli dowiedzieć się jak powinniśmy zachowywać się w lesie, rozpoznawać zagrożenia w kontakcie z przyrodą: roślinami, zwierzętami, poznać ich zwyczaje, a przede wszystkim zapoznać się z problemem wścieklizny (sposoby zarażenia).

Anna Gołach-Rucińska