SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI.

W ramach projektu „Bezpieczna+” pedagog szkolna Pani Joanna Zarzycka zorganizowała        w dniu 14.12.2017 roku w naszej szkole spotkanie ze strażakami z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach i Ochotniczej Straży Pożarnej w Brojcach. Spotkanie było podzielone na dwie części.

I części była prowadzona przez strażaków z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej                  w Gryficach, którzy w ramach kampanii MSWiA „ Czad i ogień. Obudź czujność” mówili uczniom o tym jak bardzo groźnym i niebezpiecznym zabójcą jest czad. Celem tego spotkania było upowszechnienie wiedzy na temat zagrożenia związanego z sezonem grzewczym, o tym jak każdy z nas w obliczu zatrucia czadem lub kontaktem z ogniem powinien się zachować         i jak się przed nimi uchronić. Strażacy zwrócili szczególna uwagę na przyczyny powstawania czadu, montaż czujników wykrywających czad i sposób reagowania w zetknięciu z nim.

II część strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brojcach przedstawili zasady zachowania się w razie wypadku na drodze, przypomnieli najważniejsze numery alarmowe, a ponadto utrwalali z dziećmi kolejność przekazywania informacji dyspozytorowi i uświadamiali uczniom jak ważne jest postępowanie według wskazówek dyspozytora.

Anna Gołach-Rucińska