Wigilia ZHP

"Przy wigilijnym stole,
Łamiąc opłatek święty,
Pomnijcie, że dzień ten radosny
W miłości jest poczęty;

Że, jako mówi wam wszystkim
Dawne, prastare orędzie,
Z pierwszą na niebie gwiazdą
Bóg w waszym domu zasiądzie.

Sercem Go przyjąć gorącym,
Na ścieżaj otworzyć wrota -
Oto co czynić wam każe
Miłość - największa cnota."
J. Kasprowicz

.

Tradycyjnie, jak co roku, odbyła się wigilia Związku Drużyn „Rega” Gryfice. Tym razem gospodarzami była 20 KDH ”Żurawie” i GZ „Jagodziarnia” z Karnic.

Ponad 130 harcerzy spotkało się podczas wigilii  9  grudnia, aby wspólnie kolędować, złożyć sobie życzenia, pobyć razem.

O godzinie 17:00 uczestniczyliśmy we mszy świętej a następnie na Sali wiejskiej w Karnicach zasiedliśmy do suto zastawionych stołów. Nie zabrakło pysznego barszczyku, pierogów, krokietów, ciast za które serdecznie dziękujemy rodzicom harcerzy i zuchów. Wszyscy w pełni zaangażowali się w zorganizowanie wspólnego spotkania opłatkowego

Wszyscy harcerze nocowali w Szkole Podstawowej Karnicach z 9 na 10 grudnia 2017r., gdzie zabaw nie było końca..

Życzymy wszystkim, abyście w ten Nowy Rok weszli z radością w sercu. Aby nigdy nie odstępowała Was nadzieja na lepsze jutro i wiara w to, że nie ma rzeczy niemożliwych. Życzymy także wszechogarniającej miłości zarówno od ludzi jak i do ludzi. Aby otaczały Was osoby, które będą dla Was motorem do działania.

Czuwaj!

Joanna Zarzycka