Harcerze zebrali ponad 2400 złotych dla WOŚP

Po raz siódmy harcerze z niewielkiej gminy wzięli udział w zbiórce pieniędzy na cele wskazane przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w 26. Finale: „DLA WYRÓWNANIA SZANS W LECZENIU NOWORODKÓW”.

Rok nowy, ale w harcerzach pozostała ta sama chęć niesienia pomocy. Harcerze z 5  BDH „Żółto – zieloni” ze Szkoły Podstawowej w Brojcach 14 stycznia 2017r. kwestowali na terenie naszej gminy (Brojce, Kiełpino, Pruszcz, Bielikowo, Dargosław).

Harcerze są bardzo wdzięczni za życzliwość - dzięki państwa zaangażowaniu udało się zebrać 2407,35 zł.

Chcemy serdecznie podziękować nie tylko wszystkim darczyńcom lecz również Panu Leszkowi Perzanowskiemu, Pani Alinie Zabrockiej oraz drużynowym dh Joannie Zarzyckiej i dh Dorocie Kossowskiej, dzięki którym odbył się kolejny FINAŁ. Szczególnie podziękowania dla dh Pawła Kamińskiego, szefa sztabu WOSP Gryfice pod który podlegamy i przekazaliśmy pieniądze, jak co roku.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest jednym z najlepszych sposobów na realizację  3 punktu Prawa Harcerskiego "Harcerz jest pożyteczny i niesie pomoc bliźnim". Z tego powodu  gramy z Orkiestrą niezależnie od pogody. Zawsze z chęcią i zawsze w doskonałych nastrojach. Pieniądze na zbożny cel to ważna rzecz, nie mniej istotne jednak jest to ile wychowawczych wartości taka akcja pozwala zrealizować.

Więc za rok po raz kolejny i tak do końca świata i o jeden dzień dłużej...

dh Joanna Zarzycka