Dzień Matematyki

KLASY IV-VII

Lekcje: 1 oraz 4, 5, 6, 7, 8 według planu

2 lekcja- godz. 8.50  główny hol

Apel: informacja o konkursach klasowych (krzyżówka, wykreślanka, skojarzenia, układanie wyrazów, tangram, matematyka ukryta w rysunku, mapa myśli Dzień Matematyki), zadaniowym (dla wszystkich chętnych), matematycznym- indywidualnym i klasowym (dla wyznaczonych trójek), przekazanie gospodarzom klas pakietów

2 i 3 lekcja – konkursy klasowe

Po lekcji gospodarze klas przekazują pakiety z wykonanymi zadaniami:

IV b, VI a i VII pani Alinie Zabrockiej

IV a, V i VI b pani Agnieszce Radoń

po 2, 3 i 4 lekcji  konkurs zadaniowy dla wszystkich chętnych uczniów:

Podczas trzech 15-minutowych przerw uczniowie odszukują na gazetkach na holach zadania, czytają je i rozwiązują (do rozwiązania 20 zadań); należy posiadać ze sobą kartkę, długopis i podkładkę. Następnie uczniowie klas  IV b, VI a i VII przekazują rozwiązania pani Alinie Zabrockiej, a klas IV a, V i VI b -pani Agnieszce Radoń (obie panie odnotowują czas otrzymania rozwiązań).

4 lekcja - indywidualny konkurs matematyczny: zadania zamknięte

Uczestniczą w konkursie wyznaczone trójki uczniów z poszczególnych klas i rozwiązują zadania indywidualnie.

5 lekcja- klasowy konkurs matematyczny: zadania otwarte

W konkursie uczestniczą wyznaczone trójki uczniów z poszczególnych klas i rozwiązują zadania w grupach.

Ogłoszenie wyników konkursów indywidualnych i klasowych odbędzie się na apelu w ciągu tygodnia (najpóźniej 21.03.2018r.).

Organizatorzy: Agnieszka Radoń i Alina Zabrocka