„Piękna i Bestia” – w wykonaniu Teatru Krak Art z Krakowa

25 kwietnia aktorzy z teatru Krak Art ponownie zagościli w naszej szkole, tym razem z przedstawieniem „Piękna i Bestia” realizowanym na podstawie baśni J.M.Leprince’a de Beaumont’a.

Gospodarz wracając z targu gubi się w lesie. Znajduje schronienie w zamku. Wyruszając rankiem w drogę do domu, zrywa z ogrodu przy zamku różę dla jego najmłodszej córki. Wtedy właśnie okazuje się, że zamek należy do Bestii. Ceną za różę będzie jego śmierć. Bestia daruje życie gospodarzowi w zamian za oddanie mu swojej córki…

Spektakl uczy, że wrażliwość, dobro i miłość potrafią pokonać chorobę, a nawet zły czar.

Barwna scenografia, piękne stroje i muzyka sprawiły, że przedstawienie bardzo spodobało się naszym najmłodszym uczniom tym bardziej, że jak zawsze, nie tylko oglądały spektakl, ale także w nim uczestniczyły.

Małgorzata Kozłowska