WYCIECZKA EDUKACYJNA DO SZCZECINA W RAMACH PROJEKTU "WZNOSIMY NA WYŻYNY - BROJCE!"

Dnia 26.04.2018 roku uczniowie klas IV i VI  Szkoły Podstawowej w Brojcach i Dargosławiu odwiedzili Szczecin w ramach wycieczki edukacyjnej z projektu „Wznosimy na wyżyny Brojce!”. Punktem pierwszym wycieczki były warsztaty z robotyki w centrum edukacyjnym Robotfan. Warsztaty z robotyki podczas których, dzieci  projektowały,  konstruowały  i programowały  swoje roboty wykorzystując klocki LEGO® Education WeDo™ i LEGO EV3 oraz roboty Huno. Robotfan to kreatywna zabawa, która rozwija inteligencję matematyczno-logiczną i rozwija wyobraźnię. Następnie uczniowie udali się do Teatru Lalek „Pleciuga” na spektakl „Tygrysek i Kapitan Morgan”. Marzenia o morskich podróżach i niezwykłych przygodach czasem się spełniają. Na małego Tygryska czekają wielkie wyzwania, pirackie obowiązki a nawet…żyrafy i banany. Mały odważny Tygrysek marzy o wspaniałych przygodach, wyrusza w świat wraz z piracką załogą kapitana Morgana. Morska podróż zaprowadziła go na plantację bananów. Starcie między przyjaznymi żyrafami a agresywnymi piratami wydawało się nieuniknione. Młody Tygrys dojrzał i poznał smak słów: odpowiedzialność, uczciwość, przyjaźń. Po skończonym spektaklu odbyła się lekcja teatralna. Uczniowie poznali pracę w teatrze, tajniki animacji lalek, zobaczyli scenę teatralną od strony przygotowań do spektakli. Organizatorami wyjazdu byli: p. Justyna Wośko – Dziamska, p. Joanna Grabowska, p. Kamila Zadrożna – Kuczkowska, p. Michał Zinowik.

Justyna Wośko – Dziamska