UROCZYSTE OBCHODY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA I ŚWIETO FLAGI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W BROJACACH

W tym roku podobnie jak w roku poprzednim w naszej szkole obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-Maja. Apel z tej okazji jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej Szkoły, dlatego też jest wspaniałą możliwością, by uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna i Patriotyzm.

Uroczysta akademia  Rozpoczęła się wniesieniem flagi  oraz odśpiewaniem "Mazurka Dąbrowskiego". Zgromadzeni w udekorowanej sali uczniowie obejrzeli prezentację poświęconą Konstytucji 3 Maja przygotowaną przez uczniów klas V i VII pod opieka nauczycielek: Katarzyny Wiśniewskiej i Doroty Kossowskiej. Aktorzy  zaprezentowali sytuację polityczno-gospodarczą kraju w tamtej epoce i najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3-Maja. Miłym akcentem przedstawienia były tańce ludowe w wykonaniu  naszych przedszkolaków pod opieka Pani Haliny Goszczyńskiej i piosenki patriotyczne odśpiewane przez uczniów klasy III pod opieką Pani  Bożeny Marek. Na zakończenie uroczystości naświetlono, jak ważne było to wydarzenie nie tylko dla Polski, ale również dla przyszłej Europy. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Katarzyna Wiśniewska