„Czerwony Kapturek” i rozpoczęcie XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom

4 czerwca po raz ostatni w tym roku szkolnym gościliśmy aktorów ze Studia Teatralnego KRAK ART z Krakowa. Artyści przygotowali znakomite przedstawienie na podstawie bajki Charles'a Perrault'a. Łatwowierny Kapturek zdradza przebiegłemu wilkowi drogę do domku babci. Okazuje się jednak, że sprytnego wilka da się przechytrzyć.

Uczniowie obejrzeli żywy, wesoły spektakl pozbawiony przemocy, który uczy posłuszeństwa wobec rodziców i przestrzega przed zbytnią ufnością wobec nieznajomych. Spektakl przybliżył widzom piękno lasu i całej przyrody. Uczył małych widzów, jak należy zachowywać się w lesie, aby nie szkodzić jego mieszkańcom i pięknu natury. Przedstawienie było interaktywne, angażowało dzieci do współtworzenia akcji.

Aktorzy z Krakowa zgodzili się zainaugurować w naszej szkole XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Czytanie łączy”. Na początku przedstawienia przeczytali zebranym uczniom „Lokomotywę” Juliana Tuwima.

Gorąco dziękujemy aktorom za wspaniałe przedstawienie oraz za rozpoczęcie Tygodnia Czytania.

Małgorzata Kozłowska