WYCIECZKA W RAMACH PROJEKTU "WZNOSIMY NA WYŻYNY- BROJCE!" DO SZCZECINA NA WARSZTATY Z ROBOTYKI ROBOTFAN

Dnia 12 czerwca uczniowie klas I-III pod opieką p. Bożeny Marek, p. Magdaleny Kulesza, p. Katarzyny Wiśniewskiej i p. Jarosława Miszela wzięli udział w zajęciach przeznaczonych dla młodszych odkrywców. Dzięki doskonałej zabawie mieli okazję zdobyć praktyczną wiedzę którą zapewne wykorzystają  w przyszłości, zarówno w szkole, na zajęciach matematyki czy fizyki, jak i w sytuacjach codziennych.

Warsztaty z robotyki to jedna z nieszablonowych form spędzania czasu, dzięki której dzieci  zdobyły wiedzę i umiejętności, ucząc się zasad funkcjonowania urządzeń, pracując zgodnie z instrukcją, poznając prawa fizyki i matematyki, samodzielnie projektując i tworząc; rozwijały  osobowość, współpracując w grupie, co z kolei wzmaga ich  kreatywność i pogłębia zdolności komunikacyjne.

Dzięki zajęciom, dzieci nie tylko rozwinęły  umiejętności twórcze, ale także uczyły się logicznego myślenia. Odpowiednie pokazanie zastosowania w praktyce nauk ścisłych i przybliżenie ich młodemu człowiekowi, pozwoliło odkryć niejeden talent i zarazić pasją do zdobywania użytecznej wiedzy.
Zajęcia były prowadzone  prowadzone w oparciu o zestawy: Lego WeDo, Lego Maszyny Proste, Scratch, Lego Mindstorms.

Uczniowie naszej szkoły wykazali duże zainteresowanie programowaniem. Myślę, że warsztaty z robotyki, które z pewnością na długo zostaną w pamięci uczniów, dały  radość uczestnikom i satysfakcję  z własnej pracy.

Katarzyna Wiśniewska