Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Nadszedł długo wyczekiwany przez wszystkich uczniów moment. Dnia 22 czerwca 2018 roku w sali sportowej  Szkoły Podstawowej w Brojcach oraz Filii w Dargosławiu odbyły się uroczystości zakończenia zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2017/2018.  Oficjalnie zakończył się kolejny rok szkolny. Dla niektórych był on trudny, dla innych pełen wyzwań i sukcesów, nowych doświadczeń. W ostatni dzień roku szkolnego uczniowie,  wraz z rodzicami przybyli, by odebrać świadectwa. W uroczystości wzięli także udział zaproszeni goście, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Galę zaszczycili swoją obecnością: Wójt Gminy Brojce pan Stanisław Gnosowski oraz przedstawiciele Rad Rodziców.
          Uroczysty apel inaugurujący zakończenie roku szkolnego w Filii w Dargosławiu poprowadzili pod kierunkiem p. Moniki Woźniewicz i p. Patrycji Kanarek uczniowie, którzy wykazali się zdolnościami organizatorskimi, zaprezentowali interesującą część artystyczną z pięknym akcentem tanecznym. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Brojce, który podziękował uczniom, kadrze kierowniczej, pracownikom obsługi i nauczycielom za pracę i naukę, gratulując sukcesu i jednocześnie życzył wszystkim zebranym wspaniałych i bezpiecznych wakacji. Złożył także podziękowania i życzenia dalszych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym p. Bożenie Iwanickiej, kierownik Filii, która w związku z reformą i zmianą organizacyjną szkół sprawuje funkcję do dnia 31.08.2018 roku. Dyrektor szkoły p. Janina Perzanowska obok podziękowań za całoroczną pracę, złożonych życzeń dla uczniów, Rady Rodziców na ręce p. Anety Dudkowskiej, rodziców, pracowników szkoły, w tym dla nauczycieli obchodzących jubileusz pracy zawodowej - p. Iwonie Pruchnickiej i p. Annie Gołach-Rucińskiej także złożyła podziękowania Pani Kierownik za ogromne zaangażowanie i wieloletnią współpracę. Szczególne słowa uznania złożono za oddanie sprawom szkoły, za utożsamianie się ze szkołą i jej problemami. Przewodnicząca Rady Rodziców pani Aneta Dudkowska w imieniu uczniów i rodziców oraz pracownicy szkoły także podziękowali kadrze kierowniczej za  współpracę.

W Szkole Podstawowej w Brojcach uroczystość zakończenia roku szkolnego przebiegała w trzech etapach. Dzień wcześniej uroczyste zakończenie odbyło się w oddziałach przedszkolnych, a „Promyczki” miały swój „szkolny apel”, na którym zaprezentowały piękną artystyczno-taneczną część artystyczną wzbudzając ogromny aplauz widzów i wzruszenie oraz dumę u rodziców. Uroczystość zakończenia roku szkolnego odbyła się oddzielnie dla uczniów klas I-III i IV-VII. Na apelach jako pierwszy zabrał głos p.Stanisław Gnosowski dziękując za współpracę, gratulując sukcesów i życząc wspaniałych i bezpiecznych wakacji. Dyrektor szkoły złożyła podziękowania uczniom, wszystkim osobom oraz instytucjom współpracującym i wspomagającym przez cały rok szkolny, między innymi na ręce p. Stanisława Gnosowskiego i p. Anny Bieleckiej-Tyszer dla samorządu lokalnego, p. Zbigniewa Zaborowskiego dla Gminnego Zespołu   Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół, p. Ewy Wołczak i p. Moniki Bałazy dla Rady Rodziców i wszystkich rodziców, Straży Pożarnej, Bibliotece Gminnej. Gratulacje oraz wyrazy najwyższego uznania za osiągnięcia w pracy z wychowankami złożono także nauczycielom obchodzącym jubileusz pracy zawodowej: p. Małgorzata Gałczyńska, p. Iwona Prus, p. Halina Gałczyńska, p. Aldona Olek-Kluska. Ostatni dzień roku szkolnego był także dniem pożegnania pań: Halina  Fudała, Bożena Marek i Magdalena Kulesza, które po latach pracy na rzecz brojeckiej  oświaty  przechodzą na emeryturę. Panie otrzymały życzenia wszelkiej pomyślności oraz  olbrzymią wdzięczność dyrekcji, współpracowników, uczniów i rodziców, oraz wszystkich tych, których wspierały  służąc swoją pracą, wiedzą i doświadczeniem.

W obu szkołach listy gratulacyjne dla Rodziców uczniów, kończących pierwszy etap edukacyjny z wyróżnieniem oraz świadectwa i nagrody książkowe dla uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce.  Kolejnym, bardzo ważnym elementem uroczystości było wręczenie nagród książkowych i świadectw z wyróżnieniem dla uczniów klas I – VII. Wręczono także dyplomy za 100% frekwencję, najwyższą frekwencję, nagrody dla laureatów konkursów, między innymi za największy postęp w nauce, Omnibus w kl. I-III oraz Jeden z Dziesięciu w kl. IV-VII.

Fundatorem pięknych nagród książkowych były Rady Rodziców - dziękujemy serdecznie! Uczniowie kl. IV-VIII, którzy uzyskali najwyższą średnią w szkole otrzymali także nagrody ufundowane przez Rady Rodziców: w Dargosławiu vouchery podarunkowe, a w Brojcach nagrody finansowe.

Po ceremonii zakończenia roku szkolnego 2017/2018 uczniowie udali się do swoich sal na ostatnie przedwakacyjne spotkanie. Na forum klasy otrzymali z rąk wychowawców świadectwa oraz życzenia, aby ten długo oczekiwany czas, dał  dużo radości, i aby w pełni sił i młodzieńczej radości spotkać się 1 września. I wreszcie nadszedł najbardziej wyczekiwany moment.....WAKACJE !!!!

Leszek Perzanowski